Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek idén milyen...

Szerintetek idén milyen ponthatárra kell számítani a SOTE Általános Orvosi karán?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban attól függ, hogy mennyire lesz nehéz idén az emelt biosz és kémia/fizika.



Az előzetes ponthatárok eddig se számítottak az orvosin és a két emelt továbbra is kötelező, tehát a bevezetett változtatások ezt a szakot nem érintik.


Mivel jövőre teljesen más lesz a felvételi rendszer, ezért várhatóan azok, akik korábban végeztek, idén megpróbálnak újra felvételizni és ebből kifolyólag szinte biztosan magasabb ponthatárokra lehet majd számítani a több jelentkező miatt.


Gondolj bele, jövőre nagyon macerás lesz mondjuk Győrből utazgatni Szegedre, Debrecenbe, Pécsre egy max fél órás szóbeli elbeszélgetés miatt. Arról nem is beszélve, hogy ez az új rendszer teljesen igazságtalan és nem véletlenül törölték el a szóbeli elbeszélgetéseket évekkel ezelőtt. Ez megint csak azoknak a főorvos anyuci/apuci gyerekeinek lesz jó, akiknek szarabb érettségivel eddig esélyük sem volt bekerülni. Az ismerettség nélküli, jó képességű diákok, ha tehetik, szerintem megpróbálják elkerülni ezt a pofára pontozást.


Az online oktatás utóhatása miatt én azt mondom, hogy a 2018-as évnél alacsonyabb, de a 2022-es évnél mindenképp magasabb pontok lesznek idén.



Viszont mégegyszer hangsúlyozom, hogy az emeltek nehézsége lesz a döntő.

2023. jan. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kérdés minden évben többször is felmerül ezen az oldalon, és rend szerint semmi köze a jóslatoknak a valósághoz. Egyébként meg teljesen felesleges ez a számmisztika. 90% körül kell megírni a két emelt érettségit, és abban a sorrendben megjelölni a szakokat, ami a legjobban szolgálja a felvételiző érdekeit. Miért számít az, hogy ki mit gondol az idei, a jövő évi, vagy a 10 évvel későbbi ponthatárokról?
2023. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Csak, hogy boldog légy kérdező. SOTE AOK bejutási ponthatár 2023 július végén 441 pont. Ez az én jóslatom aztán vagy bejön vagy nem.


Sosem értettem az ilyen kérdéseket. Nem lehet rá halálbiztos választ adni. A kettesnek van igaza. Írsz két darab 90+ százalékos emelet érettségit és minden problémád meg van oldva.

2023. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Alapból egyetértenék azzal, hogy felesleges tippelgetni, de idén elég speciális a helyzet és ezért bizonytalanabbak a felvézelizők.(Még akkor is ha a legtöbb változtatás az orvosit nem érinti.) Amúgy meg szimplán jó érzés ezeket a kérdéseket megbeszélni az érintettekkel és esetleg ezáltal tanulótársakra találni.

Egyébként nem értem miért kell mindenért belekötni a másikba, ha neked már unalmas ez a kérdés, akkor hagyd figyelmen kívül.

2023. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt megértettem, hogy akkor célszerű minden emeltet 90%-ra megírni. Tudom, hogy senki sem tud biztosat mondani, úgy gondolom a mondat elején a “szerintetek” szó a saját tippelésetekre/véleményetekre utal, nem pedig kész tényeket vártam el hogy közöljetek.
2023. jan. 31. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
438
2023. febr. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!