Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy 6 féléves szakot...

Ha egy 6 féléves szakot csúszás miatt a 7.félévben végzek el, akkor az esetben a krediteket hogyan vegyem fel?

Figyelt kérdés

Csúszás miatt nem 6.,hanem 7.félévben végeznék, de mindenhol azt írták a kredittel kapcsolatban, hogy egy év alatt minimum 30-at kell teljesíteni. Milyen kikötés van egy félévnél?

Eléggé tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre köszönöm! (Akik meg kötekvés miatt írnak, azok spórolják meg maguknak és nekem is az időt.)



2023. jan. 31. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Ez esetben nem hinném hogy teljesíteni kell, de az esetedben szerintem csak a vizsgakurzust kell teljesíteni csak, az alaírásod megvan
2023. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem miért érdekel a kredit.

Most csináld meg ezt az évet jól és kész.

Utána hiába már csak fél évet mész, jár a keksz.

2023. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

A válasz: nincs előírva hány kreditet kell teljesíteni egy félévben. Akár 3 vagy 30 kredited marad az utolsó félévedre, teljesen mindegy ilyen szempontból.


"egy év alatt minimum 30-at kell teljesíteni" - Ezt amúgy pontosan hol olvastad? Van az államilag finanszírozottról önköltségesre átsorolással kapcsolatban olyan szabály, hogy két félév alatt legalább 36 (nem 30, hanem 36) kreditnek meg kell lennie. Azért ezt nem nehéz összehozni még akkor sem ha csúszol. Az utolsó évedben meg amúgy is okafogyott az átsorolás, hisz vége a tanulmányaidnak az adott szakon.

2023. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Így az utolsó félév nem számít. Ha 8 félév alatt végeznél az se számítana, mert ha nincsen meg a megfelelő számú kredit akkor akkor a 9. és a 10. félévre sorolnának csak át, ami már neked nem számít.
2023. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!