Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyar-angol szakos tanárna...

Ha magyar-angol szakos tanárnak tanulok, azzal vannak egyéb lehetőségeim, mint a tanítás?

Figyelt kérdés

Ötödikes korom óta szerelmes vagyok mindkét tárgyba. Főleg az irodalomba és az angolba. Angolul B2 szinten beszélek, gyúrok a C1-re, a magyart pedig le sem tudom tenni és szerintem jól megy. Nem tudok dönteni, így nem akarok külön egyiket sem választani BA szakon.

Kézenfekvő lenne a magyar-angol szakpár, de nem szeretnék tanítani. Nem csak a pénzügyi dolgok miatt, hanem sosem volt meggyőző személyiségem, meg kicsinálnának a gyerekek.

Ezzel a szakpárral milyen egyéb lehetőségek vannak, ha csinálok valamilyen ráképzést? Lehetek én még ebből mondjuk tolmács, szerkesztő, lektor, ilyesmi?


2023. febr. 2. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem opció a tanítás, ne menj tanári szakra.
2023. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg miért nem opció a BA. Először elvégzed a magyart mondjuk, aztán az anglisztikát. Csináld azt, amit szeretnél.
2023. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még arra gondoltam, hogy magyar, vagy angol szakot veszek fel és mellé a másikat minorban, mert mint látom, mindkettőt lehet.

A minor ad használható tudást?

2023. febr. 2. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert szereted az irodalmat, ne menj magyar szakra. A tanításon kívül semmi mást nem tudsz vele csinálni.

Ha jól megy az angol, az meg alap ma már egy multinál.

Tolmács, fordítói állás nem túl sok van, és a fordítók fillérekért dolgoznak.

Szóval én is azt mondom, ha nem akarsz tanítani, ne válaszd ezeket a szakokat.

2023. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a tényleg ennyire érdekel akkor kezdd el a szakot aztán akár kutató is lehet belőled az egyetemen. Doktoralhatsz, aztán foglalkozhatsz még mélyebben a szakjaiddal, ha nagyon ugyes vagy. Ott meg tök más tanítani mint a közoktatásban. Viszont ha nagyon nem akarsz tanár lenni akkor semmiképp ne menj tanár szakra ugyanis egy év összefüggő gyakorlatot kell teljesíteni ahol tanítani kell nem is kevés óraszámban szóval az lelkileg nagyon megterhelő lenne egy olyannak aki nem akar tanár lenni.
2023. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az irodalmat nem csak szeretem, hanem szinte a lételemem. Korrepetálok is belőle, de az teljesen más, mint egy egész osztályt tanítani.

Egyébként most azon gondolkozom, hogy elmegyek magyar bölcsész szakra+angol minor és magyar szakon is kiválasztok egy jó spec-t.

2023. febr. 2. 16:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként számomra sajnos csak az ilyen “elbölcsészkedő” szakok jöhetnek szóba. Egy gazd, vagy műszaki egyetem számomra egyenlő lenne a lassú halállal. De semmiféle reálos dolog nem jön be.
2023. febr. 2. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak. ❤
2023. júl. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!