Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakon mi értelme van...

Jogász szakon mi értelme van ennyi sok számonkérésnek?

Figyelt kérdés

Hogy melyik jogi karon hogy van, nem tudom, csak pl. nálunk úgy van, hogy mondjuk egy polgári jogon íratnak egy félévben 2 zh-t az aláírásért, egyet a tananyag első feléből, egyet meg a második feléből, jegymegajánlás persze nincs, csak majd vizsga, ahol van beugró, meg utána húzol egy tételt is.


Szóval ugyanazt az anyagot kb 3x kérik rajtad számon, mire jegyet adnak belőle. Keresem a logikát benne, csak nem találom. Most nem mindegy lenne, ha egy sima aláírást alanyi jogon odaadnának, és vizsgán majd megmutatom mit tudok? Ha ugyanazt egyszer zh-n megírtam, és tudtam, mi értelme van még egyszer számonkérni vizsgán is? Ha egyszer tudja valaki, másodjára is tudja.


Meg munkajogra is zh-t írni, házi beadandót megírni, beadni aláírásért, meg vizsgán sok beugrókérdést megválaszolni és utána tételhúzás. Itt is, ha megtanulom a tételeket miért nem elég simán csak vizsgán egyszer számonkérni? Kérdezzen nyugodtan mindenre, csak egyszer tegye, ne 3 külön odarángatással.


Egy átlag jogi tárgyból 3x berángatnak levelezős hallgatókat is, és ne jöjjön senki azzal, hogy senki nem mondta, hogy jelentkezzek, meg hogy ez nem játszóház stb., mert itt nem lustaságról, meg nemtörődömségről beszélek, hogy nekem nincs kedvem 3x bemenni ezért, csak tényleg keresem a logikát, hogy feleslegesen miért kérik számon 3x a tárgyat?


Egy aláírásért pl nem tudom miért kell ennyit rugózni, ezzel még nincs teljesítve a tárgy, csak mehetek vele vizsgázni. Nyilván vizsgára eleve meg kell tanulnom úgy is mindent, ha teljesíteni akarom, szóval nem értem miért várják el már az aláírásért cserébe is, hogy mindent tudjak, vagy ha elvárják, és már ott megtanulom, miért kérik számon még egyszer, és nem kapok megajánlott jegyet? Értitek? Nem a nem tanulással vagy tanulással van bajom, meg hogy jaj most mennem kell megint, hanem konkrétan, hogy logikátlanság miatt kell 3x mennem valami miatt, mikor egyetlen vizsgával is le lehetne tudni. Máshol is így van jogon?



2023. febr. 5. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
ui. a felvételiből kiemelném mondjuk a történelmet és kötelezővé tenném a logikus gondolkodást, felépített gondolatmenetre építő tantárgyat: a matematikát.
2023. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
még valami: számtalan jogásszal találkoztam, a kedvencem az volt, amelyik vállalati jogász volt, csak épp a számítógéppel állt hadilábon (konkrétan nem használt gépet! :-o)
2023. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Ez gyakorlatilag egy meghosszabbított felvételi eljárás. Az öt év, és közben a vizsgák azért vannak, hogy kiderüljön, akarod-e ezt, képes vagy-e monoton jogi szövegekkel bíbelődni hosszútávon. Egyébként ha érettségi után rögtön beültetnék az embert az ügyvédi/bírósági/egyéb irodába, ugyanúgy 2-3 hónap betanulás után már tudná vinni az ügyeket, pláne ha 1-2 főbb ügytípusra szakosodott az a hely. De a dolgoknak megvan a maguk rendje, ahol az se utolsó szempont, hogy ne legyen rendkívül nagy verseny egy adott pályán, különben sokan belefulladnak. Nem akarok teljesen cinikus lenni, nyilván a megfelelő minőséget is biztosítja a diploma és az oda vezető hosszú út elvárása, de messze nem az egyetlen oka annak, hogy ennyit kell koptatni az iskolapadot.
2023. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Aki már a zh-t nem bírja teljesíteni, annak esélytelen, hogy a vizsgát teljesítse akármelyik tantárgyból, úgyhogy nem hülyeség mert a zh-k kiszórják így azt a pár embert vizsgaidőszak előtt akit nem érdekel abszolút az egész és így több helye marad vizsgaidőszakban azoknak akik komolyan gondolják.


Másrészt vizsgaidőszak előtt a zh egy jó visszajelzés lehet neked és kb be tudod lőni, hogy hol/min kéne még javítani, mire kell alaposabban ráfeküdni. Mivel zh-nak gyakran nincs tétje, csak legyen meg a vizsga meg hangsúlyosabb, így vizsgaidőszakban kellemetlenebb rájönni ezekre, mert szűkös az idő.


Meg ha már tenyleg az ember egyetemre jár akkor ne csak arról szóljon már, hogy szorgalmi időszakban abszolút semmit nem kell csinálni 3 hónapig, aztán majd ráér tanulni vizsgaidőszakban.


(Nyilván azért túlzásba se kell esni, nem azt mondom, hogy írjon az ember napi 8 zh-t meg beandandót és égjen ki agyilag már a szorgalmi időszak idején, de szerintem azért ha az embernek tantárgyanként kell 2 zh-t teljesíteni szorgalmi időszakban, azért az nem megerőltető vagy teljesíthetetlen követelmény)

2023. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nagyon örültem annak, ha valaki zh-t íratott. Ugyanis magamtól soha nem tanultam szorgalmi időszakban, a vizsgaidőszak meg tiszta sudden death volt. A zh olyan mint a lavinafogó kerítés a hegy oldalában, egy kicsit letompítja a dolgokat, mert már előre felkészít. Meg gyakran nem is volt nagy szám, polgárból rendre 2-3 oldal anyagot kértek el egy zh-n. (hozzáteszem, majdnem évet kellett ismételnem, mikor az egyik tanár megtréfált a szigorúságával)
2023. febr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem is a zh írással lenne baj, csak logikát nem találok benne, hogy ugyanazt íratja, mint vizsgán is. Ha pl. zh jogeset lenne, vizsga meg tételek, úgy érteném. Csak ha meg ugyanazon témakörből van vizsga, ugyanazon kérdésekkel, miért nem kapok rá jegymegajánlót, ha jól megírom? Egy mérnöki vagy egy gazdasági szakon tanulót sem zh-ztatnak meg vizsgáztatnak 2-3x ugyanabból. Ha egyszer megtanulta, elfogadják és elismerik, hogy tudja. Ezen nincs mit ragozni sokadjára.


Meg eleve érdekes rendszer van jogászoknál. Egy többszörösen ismétlődő, folyamatos tanulást igénylő rendszer teljesen. Ugyanazt életed során többször meg kell tanulni totál feleslegesen. Egyszer zh-zol, egyszer vizsgázol belőle, következő évben szigorlat is lehet még egyszer előző tananyagból néhány egyetemen (szerencsére egyre kevesebb helyen), majd zv-zel belőle. Megcsináltad, elvégezted, 3 év múlva még egyszer szakvizsgázol ugyanabból, mint korábban, mintha nem elég lett volna zv-n teljesíteni. Miközben már egy végzett jogász nem is használ soha semmit fejből, mindenki jogtárból keresi ki.

2023. febr. 25. 08:36
 17/17 anonim ***** válasza:
Van olyan tárgy, ahol a zh-kért kapsz megajánlottat, de abból kevesebb van. Már csak azért is, mert a jognál hagyományosan fontos a szóbeliség, ezért gondolom nem szívesen tekintenek el a szóbeli vizsgázástól.
2023. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!