Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EGYETEM FELVÉTELI segítségre...

EGYETEM FELVÉTELI segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A segítségetekre volna szükségem. Villanyszerelő OKJ végzettségem után szeretnék jelentkezni a Kandó villamosmérnöki szakra (ANA) és nem vagyok benne biztos hogy, hogy lehetséges ez. Még mikor érettségiztem 2020-ban a választottam Média volt közép szinten. És történelemből emelteztem.


Most nézem a Követelményeket: alap a matek és egy plusz: fizika, infó, biosz. Vagy egyéb marhaságok vannak megadva faipari, bányász.... Lehetséges így jelentkezni hogy csak a matek van még? Olvasom korábbi kommentekből hogy nem kellett nekik. "Bekerülni könnyű, megmaradni nem" Vagy akkor most le kell tegyem például az emelt fizikát 2,5 hónap alatt? Vagy kérvényezhető szerintetek hogy az OKJ-mat számítsák érettséginek? Mert gépészeti OKJ ad plusz pontokat villanyszerelő nem ahogy látom, pedig villamosmérnökiről van szó 🙃🙃



2023. febr. 5. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előírt tárgyak közül kell 1 emelt. A töri nem számít.

okj-t nem lehet beszámítani emelt helyett.

nem tudsz jelentkezni, mert nincsenek meg a feltételek.

persze, ha most tavasszal teszel egy emeltet pl. fizikából,akkor rendben lesz.

2023. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakmaiból kell egy emelt, felvin szépen ott a lista mi az amit elfogadnak. Én ajánlom a matematikát, mert az lesz bőven villany karon, és a lemorzsolódás általában a matek miatt van. Nálunk gépészmérnök szakon a második évre kb 80% volt a lemorzsolódás, gyakorlatilag alig maradtunk
2023. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
sz.rt sem ér a villanyszerelő okj..bocsi
2023. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy matekból újraérettségizel emelt szinten és mellé még középszinten teszed le a felvételi tárgyak valamelyikét.

Vagy matekból a közepet viszed és mellé csinálsz egy emeltet valamelyik felvételi tárgyból.


"Lehetséges így jelentkezni hogy csak a matek van még? Olvasom korábbi kommentekből hogy nem kellett nekik. "Bekerülni könnyű, megmaradni nem""

Ez alapján miért gondolod, hogy nekik nem kellett teljesíteni a követelményeket?

Ez csupán arra vonatkozik, hogy pl nem kötelező a két emelt, ráadásul nem vagy bekorlátozva, hogy csak a matekot és a fizikát viheted, hanem elfogadnak mindenféle ágazati tárgyat is, amiken lényegesen könnyebb jó eredményt elérni, mint mondjuk emelt matekon/fizikán és ebből kifolyólag viszonylag alacsony a ponthatár erre a szakra, így nem is kell mindenből 90%-os eredményt elérned, hanem akár 4-es eredményekkel is felvesznek. Ehhez képest pedig a képzés viszonylag nehéz, így hiába vesznek fel, gyengébb matektudással az első év után kibuksz. De akit felvettek, azok közül mindenki teljesítette a felvételi követelményeket.

2023. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!