Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltással kapcsolatban...

Szakváltással kapcsolatban lenne szükségem segítségre! (? )

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el egy alapszakot az ELTE-n, de váltani szeretnék. Az eduline-on olvastam egy cikket a szakváltással kapcsolatos kérdésekről; az én esetemben felvételi eljárás útján lenne kedvező a váltás, de ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: ebben az esetben is csak most, az első félév végén hagyhatom félbe a képzést, vagy megtehetem a következő félévben is?

Az eduline cikke szerint, a felvételi keretében történő szakváltásnál annyi kritérium van, hogy egy éven belül be kell iratkozni egy másik szakra, arról viszont nem esik szó, hogy ez csak az első félévben valósítható meg.

Köszönöm előre is!



2015. okt. 30. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz fizetni/pazarolni az állami féléveidet, akkor hagyd abba még most. Majd jelentkezel megint januárban.
2015. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelentkeznék januárban, de szükségem van érettségire is, hogy felvételizhessek.
2015. okt. 31. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor májusban érettségizel. Attól még jelentkezhetsz januárban, nem tudom, mi itt a probléma?


Az alapszak árát, ha egy félév után hagyod abba, még nem kell kifizetni. Ha viszont két félévet jársz, akkor a felét (egy félév árát konkrétan) ki kell perkálnod (vagy aláírnod vmi papírt, hogy az ösztöndíj igénybevételével megegyező ideig itthon fogsz dolgozni.) És persze bukod mindkét félévet (szal 12 helyett már csak 10 marad.)

2015. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!