Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a pásztói...

Mi a véleményetek a pásztói Mikszáth Kálmán Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Kollégiumról?

Figyelt kérdés
Az iskolámba eljött onnan egy tanár és két diák.Meséltek az iskoláról és annak az oktatásáról.Azon gondolkodom,hogy jelentkezek a magyar-francia kéttannyelvű gimnáziumi tagozatra. Nektek mi a véleményetek róla?
2010. okt. 4. 18:38
 1/5 A kérdező kommentje:
és ez az iskola,ugyanilyen oktatással csak pásztón van?
2010. okt. 4. 18:45
 2/5 anonim válasza:

Szia, bocsi hogy csak most írok. Én idén végeztem a suliban, igaz nem a francia tagozaton. Az iskoláról megvan a véleményem, bár az ott tanulók 90%-ának negatív véleménye van.

Az, hogy milyen oktatásban részesülsz az tanárfüggő. Van nagyon kemény földrajz-biosz tanár, aki emelt anyagot ad le alap órán, be kell vágni vaktérképen a föld országait-fővárosait, ráadásul nem is ő tartja az órát, hanem általában a diákok, meg prezentációkról írtunk a füzetbe mint a gép. Ellenben van nagyon jó földrajztanár is, aki egy csomó érdekességet mutat, biosz tanár is van jó- maga az igazgatónő.

A magyar oktatás az valami förtelmes. 2 magyartanár van aki nagyon gázos, az egyiktől idén megvonták a magyar oktatást, mert kereket 20%-al lett rosszabb az érettségi az osztályomnak, mint más tanárnál másik osztály.

Aztán a kémia - matekkal nincs semmi probléma, a fizika oktatás is nagyon színvonalas. Persze itt is van egy őrült matektanárnő a francián, aki franciamatekot tanít. Őt messziről kerülik, mindenki szidja, ráadásul az órákon nem matekot tanulnak, hanem hitgyülekezetes kerítés van(mivel hitgyülis a tanár). Én óva intelek attól, hogy ebbe az iskolába gyere, persze ha már felvettek késő.

A pszichiáterem(igen, mert járnom kellett hozzá, mivel kikészített az iskola) azt mondta, hogy ebből az iskolából járnak hozzá szinte csak, mind kedély - pánikbeteg. Csak az osztályomból 11en jártunk hozzá(persze lehet mások máshoz). Nekem ez a véleményem, remélem segítettem.

2011. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Hello!

Az a helyzet, hogy az előttem szóló nagyon túloz. Őszintén szólva az is megfordult a fejemben, hogy összekeveri egy másik iskolával. Vagy esetleg egy iskolautálóról van szó, aki még a legjobb iskolában is szörnyen érezné magát és találna egy csomó érvet ahhoz, hogy rossz az iskolája.

Bár én sem a francia tagozatra jártam, az iskola nagyon szuper. És az, hogy egy osztályból 11-en jártak pszichológushoz, az hülyeség. Ha az egész osztály tudja, akkor az egész sulira is kiterjedne a hír, de én még sosem hallottam ilyenről. A tanárok tök jófejek, érthetően elmagyaráznak mindent, nem is annyira szigorúak. Nagyon normális a társaság is, szinte mindenkivel jól kijöttem. Nagyon szerettem a sulit, nagyon örülök, hogy oda jelentkeztem :)

2011. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Bár nem mostani már a kérdés, de hátha valaki még olvassa. Én a francián tanulok, ez a harmadik évem. Az osztálytársaim nagy részével egyetemben nagyon jól érzem magam. Tény hogy nem egy könnyű iskola, de színvonalas, tanulni mindenhol kell és rossz tanárok mindenhol vannak. Amit szeretek hogy sokan itt a tagozaton az életre próbálnak nevelni, arra hogy talpraesett legyél, persze ez alól is vannak kivételek A francia tanítás is elég erős, bár az utóbbi években eléggé sok francia anyanyelvű tanár ment el tőlünk, amit mi mind nagyon hiányolunk, de ez már talán kevésbé az iskola és inkább a magyar állam hibáit mutatja( a francia, belga tanárok inkább külföldre mennek oktatni, ahol sokkal több pénzt kaphatnak ugyanazért a munkáért)

Én ha újra jelentkeznék valahova máshova mennék, de nem azért mert itt rossz élményekben lett részem, hanem mert pásztó egy enyhén szólva unalmas kis város a semmi közepén. Francia kéttannyelvű oktatás pedig az országban sok helyen van nagyobb városokban, esetleg több lehetőséggel. Viszont azoknak akik közel élnek, és nem szeretnek ingázni ez egy jó választás közepesen erős oktatással kellemes hangulattal, jó osztályközösségekkel :).

2015. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, régi poszt, de érdekes. A pásztói Mikszáth egy nagyon színvonalas iskola, de nem való annak, aki nem szeret vagy nem képes keményen tanulni. Nem pszichiáterhez kell járni, ha ne megy egy iskola, hanem elgondolkodni azon, hogy szabad-e olyan képzést erőltetni, ami az illetőnek messze nem a súlycsoportja. Ilyen egyszerű.
2017. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!