Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EÜ vizsgán mit takar az "A"...

EÜ vizsgán mit takar az "A" és "B" tétel?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgázni és jól megy az újraélesztés, stabil oldalfektetés, stb, de a feladatok között van "A" és "B" tétel is, ezek mit takarnak? Kapok egy szituációt amit meg kell oldani? Csak közúti balesetes kérdések lesznek vagy olyanok is, hogy pl nem lélegzik a csecsemő vagy valaki sósavat ivott?


Nehéz lesz? Suliban az öltözőben pár lány beszélgetett, és azt mondták olyanokon húzták meg őket, hogy a Rautek-féle műfogásnál nem tették keresztbe a saját lábukat (de azt egyébként nem is kell, csak a sérültét) meg ilyenek. Egy másik barátom viszont azt mondta nagyon egyszerű volt, konkrétan megmondták a megoldást, ők meg csak helyeseltek rá.



2023. febr. 8. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiket csak szóban kell elmondani, a másikat pedig be kell mutatni. Nekem legalábbis így volt. Egyik tétel az volt, hogy fának csapódott az autó, és a sofőr eszméletlenül ül benne. A másikat kellett bemutatni, az pedig az volt, hogy a hasi sérültet hogyan kell lefektetni. A társam, akivel egyszerre voltam bent, ő megbukott, de nagyon béna volt szegény... :D Nem kell izgulni, ha készültél rá, akkor nagyon egyszerű lesz.
2023. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. febr. 8. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Az A tétel olyan, hogy kapsz egy szituációt, és szóban el kell mondani hogy mit csinálnál. Nem csak közlekedési baleset van, hanem mindenféle. 75 db A tetel van, fent vannak megoldással együtt a neten. A B tétel pedig elmélet, olyasmi hogy "Mi a különbség a törés, ficam, rándulás között?" vagy hogy "Sorolj fel biztonsági intézkedéseket baleset esetén". Szintén fent vannak a tételek online, ebből asszem valami 10-15 van.

Én tegnapelőtt voltam a Vöröskeresztnél, baromi egyszerű volt. A stabil oldalfekvésnél és újraélesztésnél csak fél szemmel nézték mit csinálunk, közben nyomkodták a telefonjukat. Mást (Rautek, Eschmark, bukósisak levétele stb) csak elméletben kell tudni, bemutatni nem.

Utána az A tétel felét elmondtam, a számba adták a szavakat, folytattam volna a másik felével meg a B tétellel de azokba bele sem kérdeztek, mondták hogy elég volt, itt a papír, viszlát.


Te hol fogod csinálni?

2023. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Én is a vöröskeresztnél.


Köszi a válaszokat!


Csak azert paráztam be, mert hallottam a beszélgetést két lány között, higy nagyon nehéz volt.

2023. febr. 8. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztosan vizsgáztató- és helyszínfüggő, de nekem hétfőn a Váci úton (BP) nagyon könnyű volt és gyorsan lezavarták a dolgot. (3as voltam)

Sok sikert!!

2023. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd megírom hogy sikerült :DD
2023. febr. 8. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Én nem tudom hogy kinek nehéz ez a bohócvizsga. 1 percet nem készültem rá nem gondolod hogy Rambo vagyok ha valakit lekéselnek az utcán odamegyek és stabil oldalfektetem? Azt se tudom hogy kell vagy újraéleszteni valakit. Megfogtam bementem vizsgázni az újraélesztésnél megrugdostam a baba fejét hogy ébredj fel arra mondták ok. Kaptam egy tételt hogy mit csinálnák ha belilul valaki feje mondom ordibálnák oszt hívnám a mentőket. Ennyi volt megvan. Utánam egy olyan csávó ment be vizsgázni aki hulla részeg volt állni alig birt az is átment. Gyakorlatilag olyanról nem hallottam aki megbukott az egy igazi selejt szerintem.
2023. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, most jöttem ki a teremből, sikerült :DD

Nem adták a számba a szavakat es kérdezték mindkét tételt, de sikerült, tenyleg nem volt nehéz :DD

2023. febr. 9. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

(#1)

2023. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!