Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2024-től könnyebb lesz egyetem...

2024-től könnyebb lesz egyetemre bekerülni ?

Figyelt kérdés
2023. febr. 14. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt embere, illetve szakja válogatja. Példának okáért egyes orvosi egyetemekre nehezebb lesz bekerülni az intézményi pontok miatt.
2023. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Még ennél is?? Inkább nehezíteni kéne.
2023. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden szakra lesz nehezebb bekerülni, de az biztos, hogy nagy fejetlenség lesz és segítséget se tudsz majd kérni senkitől.

Elég sok időbe fog telni mire kigyűjtögeted, hogy melyik szakra, melyik egyetem, milyen tárgyakat fogad el és miből lehet összeszedni az intézményi pontokat.

Ha olyan szakra jelentkezel, ahova az egyetem kötelezővé teszi a szóbeli elbeszélgetést, akkor az is egy plusz macera lesz (ráadásul ott nem feltétlenül lesz objektív az értékelés).

És hát az eddigi ponthatárok valószínűleg teljesen átalalulnak, úgyhogy nem lesz mihez hasonlítani a pontjaidat, ezért július végéig lehet majd izgulni, hogy elég volt-e a pontod vagy sem.

Illetve az nehezítés lesz, hogy az új típusú érettségiket nem tudod majd kigyakorolni, mert nem fog rendelkezésre állni annyi feladatsor mint idén.

De vígasztaljon a tudat, hogy mindenkinek szívni fog veled együtt. :D

2023. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!