Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni, hány...

Hogy tudom kiszámolni, hány pontom van a felsőoktatási felvételi folyamatban?

Figyelt kérdés
Fogok kapni erről összesítést a Felvin? Vagy hogy tudom magamnak kiszámolni? Van egy BA diplomám, és újra BA-ra jelentkeztem. B2 nyelvvizsgára + gyermekgondozásra kapok plusz pontot.

2023. febr. 17. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Fogsz kapni róla.

Magadnak is ki tudod számolni a Felvi pontkalkulátorával.

Az adatokat oda beírva meg fogod kapni azt, amire kíváncsi vagy.

2023. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Van a felvin pontkalkulátor: [link] Ez ki fogja számítani érettségi alapján a pontjaidat.


Minden szakon különböző mennyiségű pontot ér a különböző minősítésű diploma: pl BME gépészmérnöki szakon látható, hogy a kitüntetéses és jeles diploma 400 pontot ér, ha jó minősítésű akkor 375 pontot. Link: [link] A többi egyetem különböző szakán is megtalálhatod hogy ez mennyi pontot ér (nem egységes. További 100 pontot kaphatsz mint plusz pont (többet nem). 45% feletti emelt érettségiért 50 pontot kapsz (ha 2 emelt érettségid is eléri a 45%-ot akkor az 2*50 = 100 pont). Mivel van B2 nyelvvizsgád ezért kapsz 28 további pontod. Gyerekgondozás miatt kapsz további 40 pontot ha jól tudom.


Tehát ha BME gépészmérnökire jelentkezel. Jó minősítésű diplomád van akkor az 375 pont. 1 darab emelet érettségid eléri a 45%-ot ezért kapsz 50 pontot, nyelvvizsga miatt 28 pont, gyerekgondozás miatt 40 pont, tehát 50 + 28 + 48 = 126 pont, maximum 100 többletpontot kaphatsz tehát ténylegesen 100 pontot kapsz. Össz pontszámod tehát 375 + 100 = 475 pont.


Ha az érettségi és gimnáziumi eredmények alapján éred el a több pontot akkor az fog számítani.

2023. febr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden egyetem maga határozhatja meg, milyen minősítésű diplomára mennyi pontot ad. Pl. a Károli a jeles és jó minősítésű diplomát is 400 ponttal jutalmazza, így ehhez jönnek hozzá a pluszpontjaid (gyermekgondozás és nyelvvizsga.) Ilyenkor nem relevánsak sem a tanulmányi, sem az érettségi eredményeid, mert a pontjaidat a felsőfokú oklevélből számítják.
2023. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!