Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy taníthat valaki gimnázium...

Hogy taníthat valaki gimnáziumban pedagógus végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
A fiam végzős gimnazista és idén új fizikatanára van, akiről véletlenül megtudtam, hogy nincs semmilyen tanári képesítése. Két éve szerzett doktori címet fizikából és azóta nem tudott elhelyezkedni, így elment tanítani.

2023. febr. 18. 04:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. Szerinted miért tüntetnek a pedagógusok, miér tmondják, hogy szarban van az oktatás?

És azzal, hogy egy fizikus jött, még jól jártatok. A jelenlegi tendencia szerint 2030-ig lefeleződik a pedagógusok száma, de mivel az oktatási rendszer nem omolhat össze, így képzetlen emberek fogják átvenni a helyüket. A fizikus még jó fizikára és matekra. Majd amikor énektanár jön be fizikára, akkor lesz gond:D No, nem mintha sok helyen nem templomi kántorok lennének énektanárok helyett...:D

2023. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%
Az oktatás irányítója például nagyon elégedett, lényeg az, hogy a hittan és a testnevelés oktatása rendben legyen!
2023. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
Kinek, mit intézett a kormánya.....
2023. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk úgy taníthatnak végzettség nélkül, ha közben leteszik az egy éves tanári képzést. Rengeteg tanárral volt ez, az egyik pincér oktató is ebben az évben vizsgázik/vizsgázott (nem tudom, hogy végzett e már). A cukrász tanárom már idősebb, de mesélte, hogy neki is csak cukrász végzettsége volt mikor ide jött, abban az évben végezte el a tanárit. Képzeld el szegényt, 20 évesen tanított 18 éveseket :D


Az angol tanárom is idősebb, ő is mesélte, hogy egyszer akkora tanárhiány volt, hogy nyelvvizsgával lehetett menni tanítani. Ő akkor volt 18 éves, és 14-15 éveseket kapott (általánosba ment).


És attól függetlenül, hogy technikumba járok ez is egy színvonalas suli.


De semmi baj, Magyarország előre megy, nem hátra! Az oktatás nem hever romokban! Nálunk, a város szélén már közvilágítás sincs, de sebaj, a stadionokat fűteni kell valamiből!

2023. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
91%

Elit gimnázium ide vagy oda, a fizetés ott is ugyanannyi, fizika, matek szakos tanár már lassan meg olyan ritka mint a fehér holló. Amint talál másik munkát, a doktor is el fog lecelni.

Egyszerűen csak most kezdik észrevenni az emberek, hogy összeomlott az oktatási rendszer, nincs ebben semmi meglepő 🤷‍♀️

2023. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
95%
#15 Egyetértek. Ez már sok-sok éve látszik, csak vannak, akik csak most veszik észre. Azok, akik irányítják az oktatási rendszert még most sem, és szórakozgatnak - valószínűleg felülről érkező - ötletekkel.
2023. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az a tapasztalatom, hogy egy nem tanári végzettségű "tanár" sokkal jobban át tudja adni az anyagot mint a tanárin végzett kollégái, mert sokkal mélyebben ismeri a szakterületét és ezért jobban átlátja a dolgokat.

Én biosz-kémia speces suliba jártam, nagyon sokan mennek ebből az iskolából orvosira/állatorvosira és elég jó érettségi eredményekkel. Az emelt bioszra felkészítő tanárnak biológus végzettsége van, az emelt kémiára felkészítőnek pedig vegyészmérnök. Vannak tanárit végzett biosz-kémia tanárok is az iskolában, de ők csak az alap órákat viszik és a tudásuk az említett tanárok közelében sincs.

Szóval még az is lehet, hogy a végén ti is jobban jártok ezzel a tanárral.

2023. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
17, attól, hogy mélyebben ismeri, nem biztos, hogy át is tudja adni. Engem tanítottak szakközépben orvosok, borzalom volt. Pedig értettek a szakmájukhoz...
2023. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
90%
#17: ezt a következtetést két példa alapján vontad, amikor egy-egy ember kis létszámú, motivált csoportot tanított.
2023. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
80%
#19 Egy szóval nem írtam, hogy mindig így van, csak nekem ez volt a tapasztalatom és ezért nem kell feltétlenül egyből temetni a nem tanári végzettségű tanárt, mert még az is kiderülhet, hogy sokkal jobban jártak vele, mint egy tanári végzettségűvel.
2023. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!