Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első ingyenes diplomának...

Az első ingyenes diplomának mi a pontos feltétele?

Figyelt kérdés
Azt nem értem hogy fejenként egy diploma ingyenes vagy sorszám szerint az első?
2023. febr. 20. 04:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van főszabály szerint 12 darab államilag támogatott féléved. Innentől teljesen mindegy, mit és hogy szervezel, megteheted azt is, hogy ez egy osztatlan képzés legyen, azt is, hogy egy alap- és egy mesterszak, két alapszak... stb. Nem a diplomák száma számít, hanem a félévek.

Pontos feltétele annyi, hogy rendelkezz magyar állampolgársággal, a megfelelő képzési formára jelentkezz, indítsák el a szakot, legyen elég pontod a bekerüléshez, majd a képzés során teljesítsd a megfelelő számú tárgyat a meghatározott tanulmányi átlaggal együtt, hogy ne soroljanak át önköltségesre.

2023. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekel (az is), hogy ha az első diplomámat tandíjal megszereztem, akkor is jogosult leszek utána az első ingyenes diplomához máshol, vagy ennek az ingyenességnek az is a feltétele, hogy ne legyen még diplomám?
2023. febr. 20. 07:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg úgy fogalmazva hogy a mesterszak lenne ingyenes, illetve a 12 félévbe beleférne két-három mesterszak is ingyen.
2023. febr. 20. 07:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én az alapszakomat önköltségesen végeztem, két mestert pedig államin. Nincs olyan megkötés, hogy csak akkor vannak állami féléveid, ha nincs még diplomád.
2023. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon jó hír mert most nem érzem késznek magam egy állami támogatott képzés eléréséig De mire a diplomáig eljutok esélyesnek tartom magam hogy a mesterszakon ugyanerre már képes legyek
2023. febr. 20. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!