Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg elítélik a csak...

Tényleg elítélik a csak magánszektorban dolgozó tanárokat a közoktatásbeliek?

Figyelt kérdés
A minap fültanúja voltam két tanár beszélgetésének a villamosmegállóban, akik arról beszéltek, hogy akik nyelviskolában, vagy magániskolában dolgoznak, azoknak nincs igazi hivatástudatuk, csak azt nézik, hogy jól tömhessék a zsebüket. Ez számomra azért volt fura, mert ezerszer jobb tanárom volt akihez magán angolórákra jártam, mint, aki az iskolában tanított.
2023. febr. 22. 00:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Irigyek, mert többet keresnek magánban, mint ők valaha. Plusz azért versenyszektor, ha szr vagy, kidob a piac, nem úgy mint őket, akik 40 éve nyomhatják ugyanolyan szarul a tanítást mert Pistikének muszaj lehúzni vele a heti 5 órát.
2023. febr. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Te hallottál két tanárt erről beszélni, de a pedagógus társadalom nagy részére nem igaz amit leírtál.
2023. febr. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, első vagyok, én is úgy értettem, hogy azok ketten irigyek :D nem mindenki. De másikat leszólni eleve rosszindulatra vall.
2023. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Hivatástudat: azok a pedagógusok szajkózzák, akiket a férjük tart el.

Másrészt: magántanárok sem keresnek milliókat, kb. 50%-al lehet többet keresni, de ennek feltétele, hogy legyen naponta legalább 6 órád, amit senki nem mond le (spoiler: nincs ilyen).


Üdv. egy ex-nyelvtanár

2023. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanár vagyok, jóval többet keresek, mint +50%... 🤷‍♀️
2023. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Stabilan 450+ felett jön be adózás után? Akkor ügyes vagy.
2023. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, de amúgy ha csak 50%-kal keresel jobban, az mondjuk 300 nettó helyett 450, ne mondd, hogy nem lényegi különbség.
2023. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Persze, lényegi különbség. Viszont én inkább otthagytam a magántanítást is és elmentem versenyszférába (sok kiegészítő tanulás után), mert nem bírtam az állandó kiszolgáltatottságot és kiszámíthatatlanságot (Júliusban, decemberben órákat szervezni... Kösz, nem)
2023. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Inkább arról van szó szerintem, hogy egyre több képesítés nélküli, önjelölt nyelv"tanár" van, aki úgy érzi, hogy egy felsőfokú nyelvvizsgával a zsebében vagy huzamosabb külföldi tartózkodás után már alkalmas is tanítani. A közoktatásban nyilván nem lehet így elhelyezkedni, nyelviskolában is minimum nyelvszakos diplomával fognak szóba állni vele (pedig az se tanári), de magántanítványokat még így is nyugodt szívvel vállalhat. Ha jól csinálja, ajánlás útján tényleg jövögetnek majd az új kuncsaftok - akármilyen képzettsége van vagy nincs, mert nincs erre semmilyen előírás.


Ez az egész pedig valahol a tanárképzést is minősíti. Mármint az, hogy a gyakorlatban olyan emberekből is válhatnak sikeres "nyelvtanárok", akik hivatalosan soha nem tanultak annak,

csak kb. a youtube-ról, vagy jobb esetben elvégeztek egy nemzetközi nyelvoktató gyorstalpaló tanfolyamot. Míg itthon egy rendes nyelvtanári diploma megszerzése macerás, de a tapasztalat azt mutatja hogy még csak nem is hatékony, nem garantálja (sajnos) hogy az illető tényleg jó tanár lesz. Ugyanis ami itt az egyetemeken a nyelvtanári képzéseken zajlik (benne vagyok, látom), azt inkább nem részletezem.

2023. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nincs ezzel semmi probléma, a piac szelektál. Lehet valaki szuper magántanár úgy is, ha nem járt egyetemre, ha sikerei vannak, felkeszít nyelvvizsgára, sikeres érettségire, akkor hajrá. Ha meg nem üti meg az elvárt szintet, úgysem fog tudni megélni belőle mert annak ugyanúgy híre megy, mint aki jó tanár.

Rengeteg kollégám van aki próbálja beindítani a magánozást, de közel sem tudja elérni azt a szintet, ami elég legyen ahhoz, hogy kilépjen a közszférából. Nyilván nincsenek olyan szinten nyelvileg, módszertanilag, személyiségileg. Ez ilyen, akkor marad a közszféra. A versenyszektor nem tart el túl sok szr magántanárt.

2023. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!