Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a következő helyzet...

Mit tegyek a következő helyzetben? 30 éve érettségiztem, azóta nem ültem iskolapadban. Most fejembe vettem hogy nem hagyom elveszni azt hogy x felsőoktatási félév ingyenes.

Figyelt kérdés
Ott kezdődik a dolog, hogy már a sima érettségit se tudnám újra letenni - de nem is kell - de az emeltszintűt se. Az viszont kell, hiába törlik el a kötelezőségét, kell a pontok miatt, hogy ingyenes legyen maga az egyetem. Tehát a kérdés hogy hogy álljak neki az emelt szintre való felkészülésnek -lehetőleg ingyen - ha a tudásom majdhogynem nulla, de nem muszáj beiratkozni szakközépiskolába mert jogi értelemben megvan.
2023. febr. 25. 12:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A többihez inkább hozzá se szólok.
2023. febr. 25. 17:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"A többihez inkább hozzá se szólok"- ezzel a mentalitással jobb is. A válaszolóknak van tapasztalatuk, te saját bevallásod szerint 30 éve nem ültél iskolapadban.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: menj fel az oktatas.hu-ra nézd meg az általad kinézett emelt érettségi követelményrendszerét, tájékozódj, hogy adott tárgyból manapság miből szoktak tanulni, szerezd be az adott könyveket és tanulj! Ez van majdnem ingyen. Tárgy- és személyfüggő, de szükség lehet külső segítségre, akár tanfolyam, akár magántanár formájában, akár csak egyes témakörökhöz.

De, bár tudom, hogy ez téged abszolút nem érdekel, minden szavadból látszik, hogy fogalmad sincs, mibe akarsz belevágni. Az ilyen emberek csak a saját kárukon tanulnak...

2023. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ez a valazoló kliseket mond. Pl.tudjuk hogy infláció van, benne van a hírekben. Nem a kérdés része az ami alapvető hír.


A többi is hasonló szintű volt csak jobb köntösben.

2023. febr. 25. 19:16
 14/19 anonim ***** válasza:

Az a kérdésed, hogy "hogy álljak neki az emelt szintre való felkészülésnek -lehetőleg ingyen - ha a tudásom majdhogynem nulla". Erre csak úgy lehet válaszolni ha megírod miből akarsz emeltezni, anélkül értelmetlen a kérdésed, mert minden tárgyra máshogy kell készülni.

Ilyen hangnem után viszont kétlem, hogy bárki segítene neked.

2023. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Mintha hasznos lenne a válasz... Jó vicc hogy 58 ezer forintért nyafog miközben az az 58 ezer forint több milliós tandíjat vált ki. Meg jó hogy nem az a kifogás hogy bérletet kell majd venni...

Igaz több értelme lenne hisz a berletkoltseg egy egyetem elvégzése alatt az emeltdiju erettsegi 2-3 szorosa...


De amíg ezen megy a téma addig mindegy hogy ír valaki vagy sem.


Értelmes válasz esetén pedig a hangnem is más lesz.

2023. febr. 25. 20:51
 16/19 Snowy_owl ***** válasza:
100%

Szerintem senki sem nyafogott, inkább csak tájékoztató jellegű infóként írta a válaszoló, hogy fizetni kell az érettségiért, de nem igazán ez volt a lényeg... Sokkal inkább az, hogy elég nehéz válaszolni a kérdésedre, mivel nem írtad, milyen szak érdekelne és így azt is nehéz megmondani, hogyan készülj az érettségire, mivel nem tudjuk, milyen tárgyból kellene érettségi (sőt, az sem biztos, hogy kellene egyáltalán emelt, mivel sok egyetemen idéntől kezdve már nem kötelező az emelt érettségi). Egy töri érettségi azért elég más, mint mondjuk egy fizika emelt...

Először tájékozódj felvi.hu-n, hogy milyen szakok vannak, ezek közül melyek érdekelnének és milyen követelmények vannak, utána könnyebb lesz válaszolni.

2023. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"írtad, milyen szak érdekelne"


Ha meg írom akkor az a baj...


Nem kötelező az emelt csak ha nincs akkor nincs elég pont. De ez még mindig jobb mint amikor az a válasz hogy pénzbe kerül.


Matematika és töri? Végülis jogos a halottakat valakinek meg kell szamolnia.

Ja már tájékozódtam akkor nem lesz kérdés akkor már meg lesz vaszolva. De aki azt akarja hogy ott tájékozódnak az miért ír itt? Akkor jelentkezz az ottani weblap szerkesztésére inkább. Igaz ott nem ilyesmiket kellene leírni hanem valódi válaszokat.

2023. febr. 26. 12:36
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük tabula rasa-val szerintem, én a kommentekbe csak beleolvastam, de vitába nem szállok be.


felvi.hu- ezt az oldalt böngészd, esetleg hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy adjanak tájékoztatást. A régi érettségid alapján tudsz játszani a pontszámító kalkulátorral is, egyáltalán nem biztos, hogy nem vesznek fel emelt nélkül. Nyelvvizsgád van?


Én amit tennék a helyedben: felvi, kiválasztom az egyetemet/szakot, ami érdekel, gondolom levelezőre mennél. Aztán, ha szükséges, adnék magamnak egy évet, hogy ha esetleg kell emelt érettségi, akkor azt megcsináljam (ha 30 évet tudtál várni, akkor ennek is bele kell férnie. Illetve az emelt szintű érettségi még mindig könnyebb, mint az egyetem, tehát "0. próbatétel"-ként is felfoghatod. Ha arra rááll még az agyad és jó eredménnyel le tudod tenni, akkor valószínű az egyetemmel se lesz probléma)

2023. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%
A szak kiválasztásánál pedig az is mérvadó, hogy mit oktatnak az egyetemen. Tehát keress rá a szak+mintatanterv szóra is, hogy megnézd a tantervi hálót előre. Néha egyáltalán nincs fedésben a szak neve az elsajátított ismeretekkel, jobb ezt előre megnézni és esetleg mást keresni.
2023. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!