Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy mehetek vissza érettségiz...

Hogy mehetek vissza érettségizni egy tantárgyból? Hány félévem van még államilag támogatva? Az ELTE informatikus képzés elegendő tudást ad? Mennyire nehéz? Van elég szabadon választható tantárgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy kaptam érettségi bizonyitványt 2016-ban. Eljöttem Debrecenbe egy Osztatlan tanárképzésre (történelem-Angol) (12 félév), de rájöttem nem ezzel akarok foglalkozni. Elment négy félévem. Na már most amit én szeretnék az a programtervező informatikus, de ahhoz kell legalább informatikából érettségizni, hogy felvegyenek. Most nem tudom milyen lehetőségem van megszerezni ezt, lehetőleg szeretnék mellette dolgozni vagy nyelvvizsgázni, de ha most elmegyek még érettségire az fizetős, vagy költségtéritéses? Mi a különbség az esti és a levelező szak között? Mihamarabb szeretném folytatni tanulmányaimat informatikusként. Illetve az ELTE informatikus képzéséről valaki tud valamit mondani? Elegendő tudást ad? Nagyon nehéz? Mert lehet Pestre kell költöznöm.Illetve hány támogatott félévem van még? Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 22. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezési időszakban tudod az Oktatási Hivatal honlapján elintézni. Középszintű érettségi 21ezer forint.


A levelezős olyan, hogy tömbösítve lesznek az órák, tehát pl. hetente/kéthetente egy hétköznap vagy akár hétvégén reggel 8-tól délután 4-ig tart. Az esti pedig értelemszerűen olyan, hogy 4 óra után van óra és előfordul, hogy hétvégén is.


12 félévet támogat az állam. Neked így még van 8.

2018. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!