Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági szakon mennyit kell...

Gazdasági szakon mennyit kell magolni?

Figyelt kérdés

Rossz a memóriám egy kicsit,kevésbé tudok magolni. Sok matekot akarok, pénzügy és számvitelre jelentkeztem. Mennyire kell magolni?

Én megérteni szeretném az anyagot



2023. márc. 2. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ez nem a te szakod lesz! Meg úgy általában a főiskola-egyetem sem! Mivel gazdasági szakon rengeteg a jogszabály, amit vágni kell!
2023. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kell magolni, de szerencsére ez nem egy jogi egyetem. Nekem is pocsék a memóriám, mégis végigszenvedtem valahogy. Számomra a legrosszabb a gazdasági földrajz volt, amit sajnálok, mert egyébként fontos tantárgy lenne manapság (a fenntarthatósági azaz ESG témák miatt).


PSZ szakon szerintem a számvitel is nagyon magolós, “thx no” kategória.


Viszont ha ilyen penge vagy matekból, azt az egyet áruld el, miért nem jelentkeztél matek szakra? Egy alk. matek vagy biztosítási és pénzügymatematikai mesterszakkal sokkal jobb, mint a psz szak.

2023. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha sok matekot akarsz gyere matek szakra (sosem kell magolnom szerencsére). Ha a gazdaság is érdekel, akkor specializálódhatsz pénzügyre. Vagy válaszd a GPME-t. Az erős.
2023. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A legtöbb gazdasági szakon NEM KELL magolni a jogszabályokat!

2 . Itt van matek bőven , általában az első 1,5 évben tök ugyanazok a tárgyak vannak a gazdasági részen (kivéve 1-2 esetet)

3 . MINDENHOL kell magolni , mivel ez egy társadalomtudomány is , ezért vannak tárgyak ahol valóban kell.

Az én tapasztalatom az , hogy a legtöbb matekos tárgy könnyű , ezeket betanulhatod , nagyon nem kell agysebésznek lenned hozzá , mint ahogy itt sokan beállítják, de mivel sok matekot akarsz így gondolom azzal nem lenne baj , tehát jó eredményeket tudnál eléri .

Amit kihagytam, hoogy azért a magolást is kategorizálnám , mivel a jogon szerintem sokkal nagyobb mennyiséget kell , ezeken a szakokon max a töredékét , de még azokat is szimpla logika alapján megtudod oldani.

Végzősként írom ezeket , nem pedig hallomásokból találtam ki

2023. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos kell. Én most buktam meg egy tárgyból, amire rengeteget készültem és saját szavaimmal leírtam a lényeget, sok fontos infót leírtam. De ez a tanár kb szóról-szóra várta volna el, hogy leírjam a ketteshez... :(
2023. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!