Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági szakon szeretnék...

Gazdasági szakon szeretnék tanulni, viszont jövő nyáron diplomázok le a pedagógus képző karon ?

Figyelt kérdés

Jelenleg pedagógus képző karon tanulok (tanító leszek) , dolgozok is már a szakmába, viszont rájöttem, hogy nem érdekel ez. Szeretem a gyerekeket, de nem akarok egész életembe velük foglalkozni.

El szeretnék kezdeni egy pénzügy-számvitelt, vagy marketinget, esetleg logisztikát. Ugye OKJ már nincs, viszont van felsőoktatási szakképzés, ahol egyetemen kell tanulni, de nem ad egyetemi diplomát. Mennyire lenne úgy nehéz? Félnék újból diplomába belefogni, viszont nem szeretnék tanító maradni hosszú távon.

Mikor kellene jelentkeznem? Mit javasoltok?

18 évesen még jó ötletnek tűnt, hogy tanító legyek, mivel szeretem a gyerekeket, de közbe rajottem, hogy nem való nekem ez 🙁 mióta dolgozni kezdetem rájöttem, hogy mi az "én utam"



#egyetem #diploma #Felsőoktatási szakképzett
2022. jún. 3. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

OKJ nincs, de szakképesítés van. Én is most, az új rendszerben kezdtem el egy könyvelői képzést, tehát van élet az OKJ után is.

FSZ-t nem javaslom. Gyakorlatilag ugyanazt kéne megtanulnod, mint egy alapszakosnak. Ugyanazok a tanárok vizsgáztatnak, minden ugyanaz. Pár tárgy különbség van, meg annyi, hogy 1 évvel rövidebb. Nem ér annyit. Szerintem vagy szakképesítést csinálj (ami alapvetően egyszerűbb), vagy alapszakot.

2022. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alapszak az mi pontosan? Az a normál diploma ?
2022. jún. 3. 14:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Hiába tanulok egyetemen most is, nem vagyok képben ezekkel a fogalmakkal.
2022. jún. 3. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen, az alapszak a normál diploma.


Azt hiszem, ha van egy bármilyen diplomád, akkor nem kell matek emelt az alapszakos felvételihez. Így az első feladat megszerezni a diplomádat.


Ha tanító diplomád van, akkor az nagyon jó a HR-hez. Nagyon profi HR-eseket ismerek konkrétan tanító diplomával, nem is egyet. A HR nagyon változatos szakma, foglalkozhatsz képzéssel, vagy kiválasztással, vagy vállalati tréningekkel... és tanító diplomáról van HR szakosító képzés. Ha nem vagy kifejezetten matekos elme, akkor átgondolnám ezt az opciót.


Egyébként meg a kereskedelem és marketinget melegen ajánlom. Nagyon jó szak, iszonyatosan változatos elhelyezkedési lehetőséggel. Ha meg lesz a diplomád, jelentkezz szombati levelező képzésre, és munka mellett told végig. Én is így csináltam, szintén tanári diploma után.


A FOSZK-ot nem ajánlom, eleve túlképzés van gazdasági szakokból, a FOSZK nem sokat ér ezen a pályán. Egyből ugorj neki az alapképzésnek. (Igen, tandíjas, de ha dolgozol mellette akkor simán kitermeled a tandíjad árát.)

2022. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

HR az nagyon matekos?

Sajnos nem vagyok túl jó belőle:/

2022. jún. 6. 00:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként most is dolgozom az egyetem mellett, de én úgy érzem, hogy nem tudnék elvégezni egy másik szakot az egyetemen. Így munka mellett így is azt érzem, hogy beledöglök. 😆
2022. jún. 6. 00:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy ezek könnyebb szakok mint a tanító?
2022. jún. 6. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek sokkal nehezebb szakok, mint a tanító. És nagyon matekosak. Még a HR a legkevésbé matekos.
2022. jún. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!