Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok felsőoktatásba...

Hogyan tudok felsőoktatásba jelentkezni, ha már nagyon régen érettségiztem és már nincsennek meg a papírjaim?

Figyelt kérdés

14 éve érettségiztem egy gimiben.

Egy emelt szintű angolt csináltam, és van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám amit kb 16 éve tettem le.


Viszont ezeket a dokumentumokat, már régen elvesztettem... azóta 4x költöztem, és szerintem nem is vittem magammal, szüleim is költöztek a lakásból ahol éltünk, tehát ezek a dokumentumok több, mint valószínű nincsennek meg nekem fizikailag.



Mi a pontos menete?

A pontokat hogyan számolják ki most?

Emlékszem az eredményekre, de a papírok másolata kell? Vagy megvan a rendszerben? Hogy működik most ez az egész?



Előre is köszönöm szépen!


Jah, igen, és ahova szeretnék menni:

nemzetközi tanulmányok. levelezős képzés

kettőt kell választani: magyar nyelv és irodalom v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv v. egy nemzetiségi nyelv (és irodalom)(legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


2023. márc. 3. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt az adott gimiben kellene megkérdezned (ahol végeztél), hiszen náluk nyilván van valamiféle nyoma, nyilvántartása annak, hogy ott érettségiztél és talán ők tudnak neked új bizit kiállítani vagy igazolást az elért eredményeidről, amelyek alapján majd a pontjaidat számíthatják a felsőoktatási jelentkezésednél.


(A nyelvvizsgáknál ugyanez, csak az adott vizsgahelyen/nyelviskolában stb. érdeklődj szerintem.)

2023. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Talán a legfontosabb, egy kis önállóság. Olvass: [link]


Itt ugyanis megtalálnád a problémádra a választ:

"a 2006. január 1. után kibocsátott magyar rendszerű érettségi bizonyítványt és érettségi tanúsítványt: az ezekben szereplő érettségi vizsgaeredményeket a Hivatal elektronikus úton veszi át a köznevelés információs rendszeréből, ezért ezek adatait nem kell megadni a jelentkezés során."

[link] felveteli/jelentkezes/felveteli_tajekoztato/FFT_2023A/1_teendok_hataridok/14_dokfeltoltes


A többi kérdésedre is kapsz választ.

2023. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!