Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha régen érettségiztem (1993-b...

Berkes-Szabó Tamás kérdése:

Ha régen érettségiztem (1993-ban), akkor kérhetem-e a felsőoktatási intézménytől, hogy felvételi vizsgát tehessek és ne az érettségi/tanulmányi átlag pontjaimat vegyék figyelembe?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy akkor még az számított, hogy van-e érettségi, vagy nem és az eredményeim nem túl jók. Most azonban szeretnék továbbtanulni és az akkori eredményeim alapján ezt nem tehetem meg. Azt azonban igazságtalannak tartom, hogy a 20 évvel ezelőtti eredményeimmel azonosítsanak egy felvételi eljárás során. Ha történetesen akkor színötös vagyok, abból valószínűleg akkor sem emlékeznék mostanra hármasnál többre.

2013. szept. 30. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig más szabályok vonatkoznak a frissen és a régebben érettségizettekre, úgyhogy olvasd el a jelenlegi szabályokat, és abból megtudod, hogy az esetedben mi a kritériumrendszer.
2013. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem felel meg az eredményed, akkor leteszed az érettségit újra. Más is ezt csinálja. Emelet szintű, nyelvvizsga stb. Az az igazságos ha úgy csinálod mint mindenki más.
2013. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérheted, mivel nem rendeznek felvételi vizsgát. Leteheted bármiből újra az érettségit. Illetve az akkori érettségidet a jegyhez tartozó maximális százalékkal számítják át.
2013. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Elmész tavasszal megint érettségire.

Attól függően mire szeretnél jelentkezni.

Mert van ahova legalább egy emelt kell.

Ja és nem ingyen van. A középszintű tizenötezerbe,

az emelt huszonötezerbe kerül. Jelentkezned már év elején kell. A határidőre vigyázz, hogy le ne maradj

2013. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyszerű, köszönöm mindenkinek a segítséget. Ezt teljesen igazságosnak tartom, így legfeljebb egy évet veszítek, nem többet. (Zárójelben megjegyzem, hogy most egyetemen tanulok, de itt felvételi volt, nem érettségi alapján vették fel az embert - nem is azt kifogásoltam, hogy a rossz 20 éves érettségimet nem hagyják figyelmen kívül, hanem azt, hogy más módon nem kerülhetek be egy olyan szakra, ami érdekel.)

Egyetlen kérdéssel fordulnék még hozzátok: hol és hogyan és hova forduljak/hol keressem a neten a módját annak, hogy újfent érettségi vizsgát tehessek, hol vannak ennek a feltételei? Ugyanis erről még soha nem hallottam.

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek.

2013. okt. 1. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt van minden: [link]
2013. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Eszerint hiába volt tegnap minden hiszti, dühöngés, rossz álom. :))))) Nagyon örülök, erre nélkületek biztosan nem bukkantam volna ilyen könnyen és még hosszú ideig bosszankodtam volna.

Még egyszer köszi mindenkinek! :)

2013. okt. 1. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

:-)


A vizsgakövetelmények pedig itt vannak: [link]

2013. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már jársz egyetemre, akkor esetleg a mésoddiplomásokra vonatkozó szabályok szerint is felvételizhetsz, erről az adott iskolát kérdezd meg!
2013. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n van a felvételi tájékoztató, de az egyetemet is felhívhatod.
2013. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!