Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem gazdaságinformatikus szakára szeretnék jelentkezni, ami a jelenlegi lakhelyemtől 400 km, így muszáj lesz albérletbe költöznöm, vagy kollégiumba. Tudtok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Akik Szegeden jártasok, illetve ott egyetemisták, mit ajánlatok, hova éri meg jobban? Azért dilemmázok mert szívem szerint albérletbe költöznék, mivel otthont szeretnék magamnak, viszont dolgoznom kéne nem is keveset, hogy fennt tudjam tartani a megélhetést egy normális szinten, így viszont lehet ez a kapcsolatteremtés rovására menne hiszen másra nem jutna időm. Kollégiumba nem mennék szívesen ugyanis elég introvertált, depresszív, visszahúzódó személyiség vagyok, lemerítenek az emberek, és nem lenne privát terem ahova elvonulhatnék, illetve tanulás is nehezebben menne, viszont sokkal könnyebben meg lehetne élni, és lehet a kapcsolatteremtés könnyebb lenne.

Mi a véleményetek a két életformáról?


Illetve Szegeden egy közepesen jó minőségű albérletet legkevesebb mennyiért tudnék bérelni, és amblokk mennyi a megélhetés itt?


Milyen kollégium éri meg jobban kari kollégium, vagy karközi?



2023. márc. 5. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én karközi koliban lakom (a karomnak nincs kari kolija, meg szerintem amúgyis izgalmasabb, hogy vegyes a társaság) és nahyon szeretem. Viszont ez szakkoli, ami egyéb dolgokat is vonz magával. Pl kultúráltabb, vannak szakmai programok, nem szociális alapon kerül be a többség stb.


Viszont én eleve nagyon kolis akartam lenni mindenáron. Vannak rendkívül introvertált szobatársaim már 3 éve. Szóval teljesen kibírható.


Megélhetés, ha koliban laksz, akkor is minimum 100k. Koli díj, kaja, hazautazás, hetente 2 sör meg egy edzés. Szóval ilyen minimum szint. Nincs benne a bicikliszervíz, meg ilyen extrás dolgok mint pl a smink vagy körmös/fodrász vagy ruha. 2 éve kijöttem feleennyiből simán.


Szerintem, ha most mész bsc-re gimi után, akkor jobb a koli, fontosabb a kapcsolatépítés. Jövőre én is albiba megyek majd a párommal. Kár lett volna kihagyni a kolit. De minden ember más, nem mindenkinek való. Plusz ha teheted koncentrálj a tanulmányokra első évben. Utána kezdj gyakornokoskodni. Ha teheted ne dolgozz olyat, ami nem viszi előrébb a karriered. Ez nagyon sokat számít.

Illetve én albiba sem mennék egyedül, ha szingli lennék se. Keresnék 2-3 lakótársat és összeköltöznék velük.


Amúgy nem vagyok igazán extrovertált, de introvertált sem. Szerintem introként sem tenne jót a teljes magány, de persze nem ismerlek.

2023. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem Szegeden, hanem Pécsen vagyok (nincs kari, ezért karközi) kolis. Én is introvertált vagyok és engem nagyon zavar, hogy többen vagyunk egy szobában. Sosincs nyugi, nem lehet a tanulásra koncentrálni, a reggeli készülődésben is zavarjuk egymást. Talán ha nem ennyire tanulós szakon lennék, akkor jobban ki tudnám élvezni, de így azt érzem, hogy a teljesítményem rovására megy az, hogy koliban lakok. Nálunk a tanulószobákban nagyon kevés hely van és vizsgaidőszakban ott sosincs szabad hely, úgyhogy kénytelen vagyok bejárni az egyetemre, vagy hazamenni és otthon tanulni.

A kapcsolatépítés szerintem nem indok a koli mellett, nálunk a covid óta egyáltalán nincsenek közösségi programok és kb azt se tudjuk ki lakik a szomszédban. A szaktársakkal úgyis az egyetemen fogsz megiskerkedni. Van egy srác, akivel egy csoportban vagyunk és emiatt elég hamar összeismerkedtünk, de csak kb fél év után derült ki, hogy amúgy ő is abban a koliban lakik, ott sosem futottunk össze.

Szerintem próbálj egy megfizethető albérletet keresni vagy ha van, akkor kari kollégiumba jelentkezz. Az teljesen más, ha olyanokkal vagy együtt, akiknek ugyanannyit kell tanulniuk mint neked, szükség esetén még segíthetitek is egymást.

2023. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!