Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi valóban csak egy...

Az érettségi valóban csak egy vicc?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, természetesen izgulok, de mindenki azt mondja, hogy nagyon könnyű, bárki meg tudja csinálni és mindenkit átrugdalnak. Igaz?

2023. márc. 5. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor igaz, ha elotte 4 evig tanultal, mert akkor csak ismetles.
2023. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Kérdezd meg Lakatos Ronaldót, aki a körfolgalmat kapálja reggelente. Ő biztosan úgy gondolta, hogy az érettségi csak egy vicc.
2023. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az bukik meg, aki el se megy az érettségire vagy elmegy de direkt nem válaszol semmire.

Illetve aki soha nem tanul semmit és az évközbeni felelések és dolgozatok is egyesek lesznek neki, az már hamarabb kibukik a suliból.

De aki végig ilyen kegyelemkettesekkel valahogy átmegy minden évben, annak érettségin is ugyanúgy meglesz a kegyelemkettes legalább.

2023. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig könnyű, amíg nincsen ambícióit vagy egyéb figyelemzavaros.
2023. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2es sima,de remélem nem az a cél.
2023. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem emeltezel, meg valamennyit tanultál, a kettes, hármas simán meg lesz.
2023. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell rajta idegeskedni. Persze ha színötösre szeretnél érettségizni, akkor tedd oda magad.

Másfelől én gimi végére amennyira motiváció híján voltam, hogy alig készültem valamit mind az írásbelire, mind a szóbelire és átlag 4-es lett az érettségim.

Én 11.-ben csináltam emelt angolt, abból viszont rendesen készültem. Szóval az emeltekre természetesen kell készülni.

2023. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre akarsz menni, ahhoz képest vicc
2023. márc. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségihez kb csak szövegértés és függvénytábla/atlasz ismeret kell. Ha kicsit figyeltél órán, esetleg előtte megnézel pár korábbi érettségit, akkor az ötöst is lazán össze lehet szedni.

Az emelt valóban kicsit nehezebb, de az se annyira, mint ahogy a tanárok beállítják.

Simán menni fog, csak ne parázz rá.

2023. márc. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Én 3-4 tanuló vagyok, magyar 4, angol 3-4, matek 3-4 között, fizika 5, töri 3.

Nekem matek 60% a cél, fizika emelten 50%. Mérnökire készülök.

Matek kb 60%, fizika emeltnél tavalyi feleletválasztós 75% lett 2021-es 40... Arra még tanulni kell.

Többi nem érdekel, azokból 60 fix meglesz, kivéve a töri, de ott feljavítom szóbelivel.

Tanulni kell rá, nem vicc.

2023. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!