Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne hülyeség 4...

Mennyire lenne hülyeség 4 félév után szakot váltani?

Figyelt kérdés

Ez a 4. félévem ezen a szakon, és imádom a tárgyaim többségét, de van egy, amin egyszerűen nem tudok átmenni, viszont követelmény. Ráadásul 6, 4 félévnyi ráépülő tárgy van, szóval ha az nincs meg, nincs diploma se, bár mivel nem tudtam eldönteni, mi legyen szeptemberben, felvettem magasabb féléves tárgyakat, mintha átmentem volna, tanterv szerint haladva.


Arra gondoltam, hogy egy hasonló szakra átmennék, ahol bár ez a tárgy nincs, lehet, hogy nem lennék előrébb, mivel van egy ugyanennyire nehéz tárgy, amire szintén sok a ráépülő tárgy, viszont amivel kapcsolatban motivált vagyok egyelőre. Viszont még mindig úgy érzem, hogy érdemesebb lenne megpróbálni, mint itt szenvedni a semmiért. Egyszerűen elengedtem már azt az egy tárgyat, hogy őszinte legyek.


A két szak elég hasonló ahhoz, hogy a legtöbb eddigi tárgyam beszámítana, max. kicsivel lenne több, mint az egyébként felvehető szabad kredit, de úgy érzem, hogy még mindig jobban járnék vele. Azonban félek, hogy mit fognak a szüleim gondolni, mert így (bár nem a semmiért), de nem is ezért a diplomáért "vesztegettem el" az elmúlt két évet. Úgy érzem, hülyeség lenne az eredeti szakomon maradnom, de félek a szüleim reakciójától, hisz ha szakot váltok, a ráépülő tárgyak miatt még 3 év (tehát a végére biztos önköltséges lenne legalább 1 félév, de nem zavar, mert tettem annyit félre, biztos ami biztos). Eredeti szak is 3 éves lett volna, ha második félévben nem hasalok el azon a vizsgán. Idén fel se vettem azt a tárgyat, mert őszintén szólva tudom, hogy nem fogok tudni átmenni rajta, mivel két féléves tárgy, és abszolút elfelejtettem már, mi volt az első féléves anyag is, és mivel egymásra épült ez is, cseszhetem. Saját hibám, tudom, és most próbálom helyrehozni valahogy.


Összességében egy kis megerősítésre lenne szükségem, hogy nem jön el a világvége, ha szakot váltok, mert még mindig jobb beleugrani egy bizonytalan lehetőségbe, mint még egy évet veszíteni a semmire.

(Szüleim nem tehették meg, hogy egyetemre menjenek, ezért elég nagy a nyomás rajtam, hogy legyen diplomám. Ezért se szeretném otthagyni az egyetemet, meg mint említettem, nagyon szeretem amit tanulok, csak az a nehéz tárgy abszolút nem kikerülhető. Mindkét szak 6 féléves, és eddig 4-et használtam el. A nehéz tárgy 2.féléves lett volna). Már a második félév végén felmerült bennem a szakváltás, de nyáron anyuék meggyőztek, hogy próbáljam meg újra. Viszont attól is félek, hogy a másik szakon lévő nehéz tárgyat megutálom mikor oda kerülök, és csak azért tűnik annyival jobbnak, mint ennek a szaknak a nehéz tárgya, mert nem vettem még fel. Félek és kétségbe vagyok esve, hogy hogyan tovább.



2023. márc. 6. 10:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
Nem jön el a világvége, ha szakot váltasz, mert még mindig jobb beleugrani egy bizonytalan lehetőségbe, mint még egy évet veszíteni a semmire.
2023. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan tárgy, amin pár hónapos tanulással ne lehetne átmenni. Ne csak át akarj menni, hanem akard megérteni. Mindent meg lehet csinálni, egy tárgy miatt baromság lenne otthagyni a szakot, ami érdekel.
2023. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz világvége, de nehogy mér egy tárgy miatt akarj szakot váltani, mindent meglehet csinálni (vizsgafelkészítő, magántanár stb.), továbbá azt is vedd figyelembe, hogy van egy kredithatár amennyit átvihetsz szakváltáskor.
2023. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Keress valakit, aki tud korrepetálni abból a tárgyból.

Ha abszolút nem érdekelne a szak, amit jelenleg tanulsz, akkor egyértelműen azt mondanám, hogy nyugodtan válts, de egy tárgy miatt szerintem ne add fel. Egyrészt, gondolom felvételinél nem véletlenül ezt írtad első helyre és ha már sikerült bekerülni, akkor ne dobd el ezt a lehetőséget. Másrészt nincs rá garancia, hogy a másik szakot is ugyanennyire szeretni fogod és lehet, hogy ott több tárggyal is problémád lenne.

Nekem sokat segít egy nehezebb témánál, ha a szaktársakkal összeülünk és együtt átbeszéljük a dolgokat. Mindenki kicsit másképp gondolkozik és ugyanazt a témát, több nézőpontból megközelítve, nagyobb eséllyel megmarad, mintha csak otthon olvasgatnád a jegyzetet. Ha így se megy, akkor kérdezz meg pár felsőbbévest, hogy nem tudna-e segíteni. Hisz egyik tárgy sem teljesíthetetlen, sokan megcsinálták már előtted és biztos találsz valakit, aki szívesen elmondja, hogy érdemes rá felkészülni. Végső esetben kereshetsz magántanárt is, akivel átbeszélitek, bár szerintem praktikusabb egy szaktárstól segítséget kérni.

2023. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szakon van ilyen oktató, aki nem elégszik meg azzal, hogy előtte nap átlapoztad az anyagot, hanem elvárja a mély tudást. Ilyenkor nincs mit tenni, időd kell rá szánni (nem last minute) és pontról pontra, oldalról oldalra megérteni az egész anyagot. Harmadik egyetemem végzem (egyik sem büfészak) és mindhárom helyen volt/van ilyen oktató és tárgy és utólag visszatekintve a javamra vált.
2023. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
5. Hagyjuk már a büfé szakozást!
2023. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
15%
Miért hagyjuk? Most nem mindegy, hogy hívom? Vagy szerinted ugyan annyi tanulást igényel a könyvtáros és a bme gépészmérnöki?
2023. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvastam végig, úgy kérdezem: mi lehet az a tárgy a BTK-n ami ennyire szivatós, hogy lehetetlen rajta túljutni? :/
2023. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
(Nem tudom számít - e, de magával a kínai nyelvvel szenvedek, a tónusokkal és azok megjegyzésével kimondottan, mind szóban mind írásban, és japánra mennék át, ha váltok, mivel ott ugye nincsenek tónusok.)
2023. márc. 6. 14:05
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj értem, hát ez nem tűnik egyszerűnek. Kitartást!
2023. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!