Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne hülyeség 4...

Mennyire lenne hülyeség 4 félév után szakot váltani?

Figyelt kérdés

Ez a 4. félévem ezen a szakon, és imádom a tárgyaim többségét, de van egy, amin egyszerűen nem tudok átmenni, viszont követelmény. Ráadásul 6, 4 félévnyi ráépülő tárgy van, szóval ha az nincs meg, nincs diploma se, bár mivel nem tudtam eldönteni, mi legyen szeptemberben, felvettem magasabb féléves tárgyakat, mintha átmentem volna, tanterv szerint haladva.


Arra gondoltam, hogy egy hasonló szakra átmennék, ahol bár ez a tárgy nincs, lehet, hogy nem lennék előrébb, mivel van egy ugyanennyire nehéz tárgy, amire szintén sok a ráépülő tárgy, viszont amivel kapcsolatban motivált vagyok egyelőre. Viszont még mindig úgy érzem, hogy érdemesebb lenne megpróbálni, mint itt szenvedni a semmiért. Egyszerűen elengedtem már azt az egy tárgyat, hogy őszinte legyek.


A két szak elég hasonló ahhoz, hogy a legtöbb eddigi tárgyam beszámítana, max. kicsivel lenne több, mint az egyébként felvehető szabad kredit, de úgy érzem, hogy még mindig jobban járnék vele. Azonban félek, hogy mit fognak a szüleim gondolni, mert így (bár nem a semmiért), de nem is ezért a diplomáért "vesztegettem el" az elmúlt két évet. Úgy érzem, hülyeség lenne az eredeti szakomon maradnom, de félek a szüleim reakciójától, hisz ha szakot váltok, a ráépülő tárgyak miatt még 3 év (tehát a végére biztos önköltséges lenne legalább 1 félév, de nem zavar, mert tettem annyit félre, biztos ami biztos). Eredeti szak is 3 éves lett volna, ha második félévben nem hasalok el azon a vizsgán. Idén fel se vettem azt a tárgyat, mert őszintén szólva tudom, hogy nem fogok tudni átmenni rajta, mivel két féléves tárgy, és abszolút elfelejtettem már, mi volt az első féléves anyag is, és mivel egymásra épült ez is, cseszhetem. Saját hibám, tudom, és most próbálom helyrehozni valahogy.


Összességében egy kis megerősítésre lenne szükségem, hogy nem jön el a világvége, ha szakot váltok, mert még mindig jobb beleugrani egy bizonytalan lehetőségbe, mint még egy évet veszíteni a semmire.

(Szüleim nem tehették meg, hogy egyetemre menjenek, ezért elég nagy a nyomás rajtam, hogy legyen diplomám. Ezért se szeretném otthagyni az egyetemet, meg mint említettem, nagyon szeretem amit tanulok, csak az a nehéz tárgy abszolút nem kikerülhető. Mindkét szak 6 féléves, és eddig 4-et használtam el. A nehéz tárgy 2.féléves lett volna). Már a második félév végén felmerült bennem a szakváltás, de nyáron anyuék meggyőztek, hogy próbáljam meg újra. Viszont attól is félek, hogy a másik szakon lévő nehéz tárgyat megutálom mikor oda kerülök, és csak azért tűnik annyival jobbnak, mint ennek a szaknak a nehéz tárgya, mert nem vettem még fel. Félek és kétségbe vagyok esve, hogy hogyan tovább.



2023. márc. 6. 10:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
24%
Hát nem tudom, én kontrollingon ugyanannyit keresek mint a tolmácsok nálunk.
2023. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Kontrollingon nem tudjuk, milyen pozícióban vagy, milyen tudással... Br 6-700-nál többet biztos nem kap céges tolmács. Kinek mit jelent a jó, szerintem ez annyira nem jó.
2023. márc. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy Br.6-700 elég jónak számít őszintén.
2023. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy átiratkozz japánra mert ott jobban menne a nyelv, mert 80%-ban nem a nyelvről fogsz tanulni, az a 20% meg édeskevés ahhoz hogy egyáltalán egy középszinet elérj (nem a jlpt-ről beszélek mert végig lehet tippelni az egészet, hanem kifejezni magad nem fogod tudni japánul, ami nagy szégyen 3 év japán szak végére - been there, done that). Ha jobban érdekel a japán mint a kínai, keress nyelvtanfolyamot, járj magántanárhoz, önszorgalomból tanuld a nyelvet, ezek mind milliószor többet érnek mint az egyetemi japán szak. Az évfolyamtársaim közül csak azokból lett tolmács, fordító, akik voltak kint egy/több évet Japánban, a többiek (futottak még kategória) mindenki más irányba ment, mert semmit nem ér ez a végzettség magas szintű nyelvtudás nélkül. Aki nem dolgozni kezdett a diploma után (nyilván nem a japánnal összefüggésben), azok közül tudok olyanról aki pszichológia, állatorvosi, jogi szakra ment, vagy okj-t végzett. Nagyon nem éri meg, ne csessz ki magaddal.
2023. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
24-es: végre valaki értelmeset írt a nyelvtudás nélküli nyelvszakos diplomáról.
2023. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!