Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt mennyire jó ötlet hogy...

Azt mennyire jó ötlet hogy nulla angol tudásom van (...) És mostantól minden olyan angol szót amivel kapcsolatba kerülök akár email tartalom akár más írottan és a kiejtést is gyakorolva bemagólok?

Figyelt kérdés
(illetve kb. száz szó, Tank you very much yes no basic or and the end etc.......)
2023. márc. 10. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb nem leszel tőle, de önmagában ettől nem fogsz tudni megtanulni angolul. Egyrészt a nyelvtan igencsak fontos, ha nem csak annyit szeretnél elérni, hogy egy étteremben el tudd magyarázni, hogy mit szeretnél kérni, másrészt egy-egy szó jelentése nem statikus. Egyfelől több jelentése is lehet, ami szövegkörnyezettől függően változhat, másrészt léteznek állandósult szókapcsolatok, amin belül nem a szavak jelentését kell külön-külön megértened, hanem azt, hogy egyben mit jelent, ha úgy tetszik, "mire gondolt a költő". Csak hogy érzékeltessem, ha azt mondom neked, hogy most ugrik a majom a vízbe, vagy valamit a falra hányt borsóhoz hasonlítok, akkor eléggé félre tud menni az értelmezés, ha a majmokból vagy a borsókból indulsz ki.
2023. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És mondjuk azt megtehetem hogy az adott szónál utánanézek ezeknek amit most írtál a többletjelentésnek meg hogy része e egy ilyet kifejezésnek?


Úgy értem hogy ez jó irány?


Elképzelés az hogy amivel egyszer találkoztam azt hogy jól esik el újra fogok találkozni mert ugye az érdeklődési körömön belül van. Nem nagy időráfordítás ezeket megtanulni. Drága kicsi idő megtérülnek bőven időben amikor újra nem kell már utána néztem hogy mit jelent hasonló szöveg. Mikor meg pedig majd egyszer angol tanulásra adom a fejem akkor ezeket nem kell már megtanulni hanem már meglesznek.


Ez így azért jó elképzelés?

2023. márc. 10. 08:32
 3/9 A kérdező kommentje:
*Elképzelés az hogy amivel egyszer találkoztam **** azzal jó eséllyel**** újra fogok találkozni mert ugye az érdeklődési körömön belül van. Nem nagy időráfordítás ezeket megtanulni. És a kicsi időrafordites megtérül bőven időben amikor újra nem kell már utána néztem hogy mit jelent hasonló szöveg. Mikor meg pedig majd egyszer angol tanulásra adom a fejem akkor ezeket nem kell már megtanulni hanem már meglesznek.
2023. márc. 10. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően tanulható az angol, ha van alapod hozzá! Tehát ha általános iskolában, illetve középiskolában tanultad (feltételezem 16 év feletti vagy, hiszen 16 éven aluliaknak TILTOTT az oldal használata), akkor ha csak angol filmeket nézel felirattal és angolul kezdesz olvasni egy elég jó szintre felhozhatod magad DE és nagyon DE féltudásod lesz! tehát megértesz majd bármit, simán olvasol angolul, de kb egy nyelvtanilag helyes mondatot nem tudsz majd összerakni (kis túlzással.)
2023. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jóval 16 év fölötti vagyok, annyira hogy csak oroszt tanultam, angol órán egyetlen egyen se voltam. A kb. száz szó nem túlzás hogy maximum 100, csak a hétköznapi életben ragadt rám yes oké end stb
2023. márc. 10. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy minimális alap mindenképpen kell, hogy értsd a mondatszerkezetet, az alapvető nyelvtani szabályokat. Anélkül csak szavakat fogsz érteni, ami nem gond, de messze nem ideális.
2023. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És mondjuk mit kéne akkor a szavak mellé még megtanulni vagy Hol vagy hogyan hogy azért ennél több értelme legyen? Az a baj hogy most mást tanulok úgyhogy öreg fejjel egy komplett angol tanfolyam mellé nem nagyon fér bele még így is sok
2023. márc. 10. 10:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy inkább a You Tube-on keress angol nyelvleckéket kezdők számára.Ezek rövid, 7-8 perces videók, ennyi bele kell hogy férjen az idődbe,és több értelme van, mint a random szótanulásnak.
2023. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó az irány. Nulláról, nulla hozzáértéssel akarod feltalálni a nyelvtanulást.

Már feltalálták. Léteznek nyelvkönyvek, amiket pont úgy állítottak össze, hogy megfelelő arányban legyen benne minden, ami kell: gyakori szavaktól haladnak a ritkábban előforduló szavak felé (függetlenül attól, hogy melyik nyelvtanulónak mi az érdeklődési köre, hiszen alapszavakra mindenkinek szüksége van, ha meg akarja tanulni a nyelvet), fokozatosan nehezedő szövegeket tartalmaznak, stb.

Szerezz be valami ilyet és vedd szépen végig, ha nyelvet akarsz tanulni. Mellette csinálj minél több mindent az adott nyelven, de legyen az alap egy profi nyelvköny munkafüzettel, megoldókulccsal, hanganyaggal.

[link]

2023. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!