Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Száz fő feletti/körüli jelentk...

Száz fő feletti/körüli jelentkezőszám miért van még most is ismertebb egyetemek tanító szakán, mikor (olvasható és hallható rendszeresen), hogy egyre rosszabb lesz a helyzetük az általános iskolai tanítóknak? (És természetesen tanároknak is.)

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz (részben mivel sok) a tananyag, sokat követelnek (tudom, azért nem egy orvosi, vagy jogi), rengeteget(!) kell magolni, és vannak azért (hiába írják, hogy csak tanító képzés) bőségesen elvárások. A lemorzsolódási arányszám sem kicsi.


Ezt a szakot - szerintem - csak elhivatottsággal lehet végigvinni.


De így, hogy egyre "kellemesebb" a helyzete a tanítóknak, hogyhogy (még az utóbbi években is) ilyen sokan jelentkeznek? Talán csak a Debreceni Református Hittudományin indul viszonylag kevés hallgató tanító képzésen.



2023. márc. 13. 21:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én tanítónak jelentkeztem levelezőre. Nem azért mert könnyű szak, nem azért mert nem akarok pénzt keresni. Még csak mocskos gazdag sem vagyok. Azért jelentkeztem, mert ezt szeretném csinálni. A gyerekeket nem érdekli a politikai helyzet. Sokszor otthon sem kapják meg azt a nevelést amire szükségük van. Nagyon sokan nem támogató közegben élnek. Szerintem megérdemlik hogy megfelelő oktatást kapjanak. Joguk van hozzá. Szerintem sokan látják így rajtam kivül.

És sokan szeretnének tanítani bármilyen hihetetlen is.

2023. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!