Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem dolgoztathatja a...

Az egyetem dolgoztathatja a hallgatóit ingyen, saját haszon fejében?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egyetemet írni, kart és tanszéket pláne, ha valaki odajárt vagy ismer valakit onnan, úgyis tudni fogja. De nagyon érdekelne, hogy jogilag tiszta-e az egyetem részéről a diákokat ingyen dolgoztatni "kötelező tantárgy" címszó alatt?

Tulajdonképpen a dolgunk kérdőívek lekérdezése, de nem ám csak egyszerűen random emberek megszólításával az utcán, hanem egyenesen házhoz menve, adott személyt keresve... Persze a többség elküld a fenébe, szóval a feladat bár egyszerűnek hangzik, nagyon nem az.

Ez még önmagában azt mondanám rendben van, na de ennek a felhasználása a tanárok részéről saját célra (phd, könyv, szakcikkek) már kevésbé. Tulajdonképpen azt a munkát végeztetik el velünk, amiért amúgy marha sok pénzt kéne perkálniuk egy kérdezőbiztosnak, így meg ugye ingyenes.

Na de a hab a tortán még csak most jön, merthogy a drága lelkek szerint tök mindegy, hogy 7/7 napot kint vagy terepen és 50 helyről küldenek el... Ha az adott számú kérdőívet nem teljesíted, akkor megbuksz. Valahogy ezt végképp nagyon unfair-nek érzem.

Persze simán lehet, hogy jogilag tiszta az egész, de emberségből mindenképpen megbukik a tanszék. Ami az adott szakon eléggé elkeserítő



2023. márc. 20. 00:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, ha ezt előre tudom nem is lennék itt😌
2023. márc. 20. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!