Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 gimnáziummal bármikor...

4 gimnáziummal bármikor elmehetek érettségizni?

Figyelt kérdés

Tehát ha van 4 gimnáziumom, akkor akár 50 évesen is elmehetek érettségizni?

Mi kell hozzá? felkeresem a régi sulimat? (tegyük föl 32 éve végeztem a 4. gimit (nem igaz, csak példa), akkor felkeresem őket, hogy mennék érettségizni? Vagy nélkülük is lehet?

Most vagyok 12.-es, csak azért kérdezem.


2023. márc. 22. 10:32
 1/3 A kérdező kommentje:

az érettségi alapfeltétele a 4 gimnázium (+8 általános), és az iskola írat be engem, nekem semmi teendőm. Legalábbis nálunk így van. egy előjelentkezésit és egy jelentkezési lapot kell csak kitölteni.

Ha elhalasztom (mindegy miért, nem ez a lényeg) mittomén 20 évvel akkor scak odamegyek a régi sulimhoz, hogy szeretnék érettségizni.

2023. márc. 22. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően igen. Illetve ez csak a középszintre igaz, az emelt szinthez mindenképp az Oktatási Hivatalon keresztül kell jelentkezned, és ők jelölik ki az iskolát.

Viszont a régi iskolád nem köteles téged fogadni (mondjuk mert nincs elég hely), de bármilyen másik iskolában is leadhatod a jelentkezésed (akik szintén nem kötelesek fogadni indokolt esetben), így ebben az esetben is az Oktatási Hivatal marad.

De ki tudja, mit hoz az élet 20 év múlva, jobb ezen minél hamarabb túlesni.

2023. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
52%
Igen, amikor vizsgaidőszak van.
2023. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!