Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a közép töri...

Hogyan készüljek a közép töri érettségire, hogy kb. 80%-ot elérjek?

Figyelt kérdés

Kb. Annyi kéne, hogy felvegyenek oda ahova jelentkeztem..



Itthon töltögetek ki érettségiket és a tesztkérdéseknél általában 40 pont körül van az 50-bol.. a szóbelire szerintem jól fel tudok készülni de az írásbeli és foleg az esszék aggasztanak..



2023. márc. 26. 16:56
 1/4 anonim válasza:
49%
Ezt hogy csinálod? Én egyedül töritől félek, de olyan szinten hogy szerintem nem megyek át rajta, minden más sima. De törire készüléshez hozzá sem tudok kezdeni jóformán. Te hogyan készültél eddig?
2023. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli tételeket tanulj. Az esszeben mindig vannak szóbeli tételek. Kérdezd meg a tanárodat, hogy ha írsz esszét kijavitja e neked és lepontozza e, elmondja e a véleményét róla. Nálunk volt ilyen opció, én írtam is sokat.
2023. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is a töri a nagy problémám. De nem úgy van hogy minden tanár külön témaköröket állít ki szóbelire mert ugye ők se tudják mi lesz az esszében. Nektek milyen tételek vannak? Igazából az esszé a nagyon nehéz része nekem azért a első részéből tippeléssel, szövegértéssel meglehet csinálni egy 25-30 pontot.
2023. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hu hat sok van. Mária Terézia, forradalmak, első vh, cehes ipar, rendszerváltás, hidegháború, Kádár korszak meg hitler amik szoktak benne lenni es nekunk is benne vannak, nekünk azt mondta a tanár, hogy 1 tétel mindig van ami szóbeli is, tavaly 3 volt. Sok toris erettsegis könyv van, én a boronkait olvasom de nagyon uncsi, szobeliket jobban tanulom😅
2023. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!