Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel a közép...

Hogyan készüljek fel a közép magyar érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem,70 % felett szeretnék magyarból :)

Sajnos a tanárom nagyon rossz és én sem szeretem a magyart.Hogyan készüljek fel ?


2012. aug. 6. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináld meg az előző évek érettségi feladatsorait, van sok felkészítő könyv is, azokat is csinálgasd. Egyébként az érettségi rohadt könnyű.
2012. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szövegértés menne,csak a 2.feladat nem
2012. aug. 6. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fogtok majd gyakorolni. Mondjuk a mi tanárunk is rossz volt, mi összesen 2 dupla órát szántunk a második rész "gyakorlására" azaz kétszer írtunk fogalmazást. Lehet ugye érvelő, összehasonlító vagy elemző esszé. Erre csak úgy lehet készülni, hogy megtanulod az elemzési szempontokat (a tanárod remélhetőleg majd lediktálja, ha nem, akkor itt a neten is találsz szempontokat).

Az előző évek érettségijeit töltsd le, nyomtass ki egy párat, ellenőrizd le a megoldókulcs alapján. A második részhez is szokott lenni megoldókulcs, amelyben leírják, hogy miknek kellene nagyjából szerepelnie a fogalmazásban. Tehát ezeket a javítókulcsokat is olvasgathatod.

2012. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is jövőre. :D Csak nekem 80% feletti kell. De amúgy tényleg nem nehéz, ha gyakorolsz. A szóbelit meg megtanulod majd.
2012. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!