Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 34 évesen késő szerintetek...

34 évesen késő szerintetek programtervező informatika szakot elvégezni a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék szakmát váltani. Eddig vendéglátásban dolgoztam, vagyis jelenleg is. De, nyilván innen nem tudok nyugdíjba menni, mert azt biztosan nem élném meg. :D Szerintetek merjek belevágni?

2023. márc. 28. 14:45
 1/5 NTBS ***** válasza:
74%
Sosem késő elkezdeni tanulni.
2023. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
34? Én 46 évesen kezdtem el az egyetemet. Szerinted?
2023. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Hát én nappalin biztosan nem végeznék semmit sem 25 éves kor felett. Túlságosan dedós lenne a 18 évesekkel órakra járni, ZH-t írni stb...

Levelezőn viszont még nyugdíj előtt sem késő. Sok levelezős szakon a 35 átlag életkornak számít. Keress levelezős szakot és vágj bele!

2023. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem az életkorral lesz a nagyobb baj hanem a készségek hiányával. Kétlem hogy vendéglátósként a matek, programozás és az algoritmusok embere lennél, mert ha igen akkor alapból nem mentél volna vendéglátásba dolgozni hanem valami értelmiségi munkakört töltesz be / tanultál volna tovább még ha nem is informatikát.


Az egyetemeken zajlik folyamatos mérés és statisztikagyűjtés a pályaváltók sikerességi rátáját illetően IT szakokon, siralmas gyenge eredménnyel szerepelnek a 30+ évesek, egy kis hányaduk jó ha képes lediplomázni. Persze nem eltántorítani akarlak, de ha komolyan gondolod a pályaváltást akkor jobban teszed ha úgy készülsz rá hogy az legyen a top prioritás nem a munka, családi élet stb... és ha eleve csak a pénz és jobb élet reményében kezdenél bele de egyébként utálod a matekot és semmi érzéked a programozáshoz akkor kár belevágni mert nem fog sikerülni

2023. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom a háttér képességeid, de az előttem szólóval értek egyet, egész életemet IT-val töltöttem és biztos ,hogy úgy hasalnék el mint a szél. Ha nincs az embernek egy alap tudása/szakértelme (magától otthon hobbiból szerver tcp/ip protokolokat csinál) esélytelen sajnos. Azonban az első válaszolónak nagy igaza van sosem késő. Levelezeőn ember számba veszik az embert stabil munka melett is könnyen elvégezhető (én gazdaságit csináltam). Tudom,hogy vonzó a fizetés de okkal akkora amekkora, javaslom a gazdasági/számviteli képzéseket, tűrhető a matek és sok multiba ellehet helyezkedni.
2023. márc. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!