Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-TTIK programtervező...

SZTE-TTIK programtervező infó. Nehéz lesz a matek, ha hátrányból indulok?

Figyelt kérdés

Eü. okokból felnőttképzésen tettem le az érettségit, rendes matematikaoktatáson már rég nem vettem részt (ami ott matematika címszó alatt futott, arra inkább nem térnék ki). Felvettek ugyan, van is bőven kurzus, ami érdekel, de mégis kissé elrettent, hogy hátrányból indulok ebben a kérdésben. Azért elég sokaktól hallani, hogy a kalkuluson és diszkrét matematikán elhasalnak első félévben.


Szerintetek mennyire vészes a proginfón a matek? Ti milyennek találtátok?


Esetleg még valaki, aki szeptemberben SZTE-TTIK-n kezdi a proginfót? x)



2016. júl. 29. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Én is ott leszek szeptembertől. Azt hallottam, hogy nem kell félni, mindent az alapoktól kezdünk majd. A matek résznél pedig a kalkulus lehet a nehéz, de ez is emberfüggő. :) Szóval hajrá!
2016. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem személy szerint a kalkulus volt a nehéz a matekok közül, de meglett végül elsőre. Több gyakorlás hiányzott.


Később lesznek még nem kimondottan matek, de matekos jellegű tárgyak (pl. bizonyítások lesznek), ami kicsit húzósabb, de azt is kellő belefektetett energiával és gyakorlással meg lehet csinálni.

2016. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)


Azért úgy érzem, ha odateszem magam, csak megúszom valahogy azt a kalkulust ép bőrrel.


#1: Gólyatábor és miegymás nálad tervben van? :D (Én sajna kihagyom, mert nem leszek itthon.)

2016. júl. 29. 14:28
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én se sokat tudok matekból, de próbálok valamiket tanulni egyetem elkezdéséig , youtubon is van sok oktató videó
2016. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben két matekos kurzus van.


Kalkulus, hát nehéz, de azért nem a világvége, igaz nagyon sokan elsőre nem tudják megcsinálni. Ha valakit érdekel az anyag, akkor:


[link]


Itt tudjátok megnézni a kvetelményeket, korábbi vizsgafeladatokat, stb-t. A kidolgozott példákra kattintva átdob a rendszer Szabó Tamás oldalára, ahol anyagra bontva minden témakört elmagyaráz youtubon. Kalkulusból van megajánlott jegy, érdemes rámenni, mert sokkal könnyebb, mint vizsgán megszerezni a 2-est.


A másik a diszkrét matematika. Hát őszinte legyek, én olyat nem ismertem, aki előadásra bejárt, a gyakorlati zh-k nehézsége közepes, a vizsga viszont nagyon könnyű. Minden évben ugyanazok a típusfeladatok, szóval csak gyakorolni kell.


[link]

2016. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlik itt az SZTE-s nép!


Én is amúgy hasonló cipőben járok, mint te nem vagyok matek zseni okj-n voltam ahol a lexikális matek tudással (magolással) le lehetett tudni a dolgokat.

Itthon matekot olvasgatok, hogy legalább a miértekkel tisztába legyek. Nagyon sok gyakorlás rám férne, de azért van a szorgalmi időszak..

2016. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! :D


Én mérnökinformatikus szakra jelentkeztem.Én is felnőttoktatásból megyek.(Igaz kivételes matekos-fizikás oktatást kaptam.)

Átnyálaztam a nyáron a deriválást/integrálást/mátrixokat testvéremmel(matematikus) és egyáltalán nem vészes.Szóval chill.

Jött már nektek az egyetemi pakk?

Hány pontotok lett?(395)

2016. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Üdv!

Nos, ennyi idő távlatából milyen eredménye lett a képzéseknek? Sikerült megcsinálni?

2022. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv!


Igen! Voltak nehézségeim a matekosabb tárgyakkal (Kalk 1-2, Dimat 1-2-3), de összességében egész jól sikerült a képzés, azóta dolgozom szoftverfejlesztőként.

2022. dec. 28. 11:57
 10/11 anonim válasza:
Gratulálok hozzá! Én is hasonló irányba haladok.
2023. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!