Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy valamit...

Miért van az hogy valamit megtanulok és rá egy órára már nem tudom visszamondani?! Mikor ki hívnak felelni akkor teljesen leblokkolok? Ezen hogy tudok változtatni?

Figyelt kérdés
értelmes válaszokat kérek!köszönöm!
2010. okt. 7. 20:07
 1/7 anonim válasza:
Ne idegeskedj.
2010. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát de már teljesen ki vagyok borúlva ez miatt.
2010. okt. 7. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg a tanárt hogy legyen egy kis felkészülési idő kapjatok egy lapot amire leirhatsz pár gondolatot gyorsan.Én is igy vagyok mint te az idegességtől elfelejtem ha azonnal mondani kell szóban (bár nem minden tanárnál) de evvel a módszerrel jól megy.Ne idegeskedj ha tanultál tudni fogod.
2010. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20:19 vagyok.Persze a felkészülési idő alatt értem hogy nem használhatsz semmi füzetet puskát semmit.Csak a saját gondolataid irhatod le.
2010. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban semmire sem emlékszel, nem csak az idegeskedés miatt van ez, ami néhány pillanat alatt el kell, hogy múljon, az előző válaszolónak is erre jó a jegyzetlap, addig tulajdonképpen megnyugszik, tehát, ha tényleg nem emlékszel, akkor nem jó a tanulási módszered.


Nem lehet, hogy magolsz, nem értelmezel?


Persze, aki izgulós természet, annak nehezebb.


Vegyél felelés előtt néhány mély lélegzetet, a tanárodnak a homloka közepét nézd, úgy kezd el a feleletet, de néha nézz a szemébe, mert úgyis bólint, ha jót mondasz.

Esetleg kérd meg a tanáraid, már amelyiket meg lehet, hogy néhány kérdéssel segítsenek, mert ez lehet, hogy átlök a holtponton!

2010. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, Milyen tantárgyról van szó?


Mennyire érdekel, áll hozzád közel ez a tantárgy?


mit jelent az pontosan, hogy valamit megtanulsz és nem tudod visszamondani ( összefüggő anyagból részletekre emlékszel, vagy egyáltalán semmire) ?

2010. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

pl:történelem,irodalom,biológia


szinte semmire nem emlékszem.

hát amit pénteken megtanultam már nem bírnám fel mondani.


mitcsináljak?

2010. okt. 10. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!