Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szóbeli vizsgára kerül a...

Ha szóbeli vizsgára kerül a sor egyszerűen leblokkolok. Egy szó nem jön ki a torkomon. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!

Egy nagyon nagy problémám van. Egyetemre járok, végzős vagyok, ebben a félévben szinte csak szóbeli vizsgáim voltak, és nagyon sok nem sikerült, hiszen hiába tanultam, mire rám került a sor, egy szó nem jött ki a torkomon. Leblokkoltam, elfelejtettem vagy összekavarodott bennem minden. Kétségbe vagyok esve, hiszen a tavasszal nyelv vizsgáznom kell, nyáron pedig meg kell védenem a szakdolgozatomat. Plusz lemaradtam egy halom vizsgáról a fenti ok miatt.

Mit tehetnék? Nincs ötletem. Kérem segítsenek.


2010. jan. 25. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Fejben tedd tisztába a dolgokat...

Úgy érzed, lelkiismeretesen felkészültél és megfelelően tudtad a tananyagot? Akkor miért kell izgulni? Attól sokkal rosszabb!

Bízz magadban és hidd el, hogy igenis el tudod mondani a vizsgabizottságnak a tételt..

Próbálj hangosan olvasni, tanulni és ha módod van rá, tükör előtt gyakorolni 1-2 tételt. Ekkor látni fogod magad és hallani a hangod, tudsz rajta javítani.

Nem esznek meg az egyetemen, milliószor hallották már az adott témát, nem is tudsz nekik újat mondani, de egy bizonyos minimumot kell.. :)

a nyelvvizsgával hasonló helyzetben vagyunk-nekem is lesz szóbelim, izgulok is miatta, de kellően be fogom gyakorolni őket és nem fog érdekelni, ha kicsit rosszul is ragozom, csak mondom és mondom.. minthogy kukaként parázzak a mentő kérdéstől. :)


szval, mérlegeld magad, próbálj pozitív dolgokra gondolni, próbáld az izgalmadat legyőzni. Nem baj, ha izgulsz ,az sem, ha látják rajtad, csak ne foglalkozz vele..:) igazából csak hasonló tanácsokat fogsz kapni mástól is..

mindenki túlélte a diplomadisszertációját és a nyevvizsgákat is.. szóval, fel a fejjel és csak bátran bele a közepébe!! ;P

2010. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az első fontos dolog, hogy meg tudd győzni a tanárt, hogy te igenis át fogsz menni a vizsgán :)

és: ne izgulj. csak gondold végig logikusan: ha nem izgulsz, lehet, h elszúrod, akkor utána rossz érzésed lesz. ha izgulsz és nem tudsz emiatt megszólalni, akkor biztos h elszúrod, és az utána jövő rossz érzéshez pluszba hozzájárul az előző idegeskedés.

de ha nem izgulsz, még mindig több esélyed van arra h átmenj!

én az utóbbi időben a köv taktikát alkalmazom: a zhs tárgyaimból igyekszem 4-5ösöket összeszedni. ekkor már bebiztosítom azt, hogy ha a szóbeli vizsgákat csak kettesre csinálom, az átlagom akkor is meglesz 3.5 körül. és onnantól nem izgulok, mert csak az a cél h átmenjek, de annyit meg simán tanultam h átmenjek. most pl az összes szóbeli vizsgámra 3ast kaptam ezzel a módszerrel :)

meg nekem az szokott segíteni, h előtte van egy fél óra a tétel kidolgozására, és akkor úgy csinálok, mintha írásbeli vizsga lenne: leírok midennt ami eszembe jut, szép kerek mondatokban. és ha esetleg leblokkolnék a felelet közben, elég csak felolvasnom onnan a mondatot :)

2010. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

jahm, félsz előadni magad, énis.

Nekem meg ilyen kényszer jókedvem lesz, rám jön a röhögés, és tök hülyeségeket dumálok, aztán meg szar jegyeket kapok.


Legjobb ha húzol tételt, leírod, ami eszedbe jut mindent papírra, aztán felolvasod.


És ha kérdeznek közbe valamit, akkor arra válaszolj, úgy mintha valakinek el kéne magyarázni a dolgot, mintha te akarnád megtanítani a vizsgabiztost, úgy vedd.


Szal vedd úgy, hogy ő nem tudja a választ, te meg tudod, akkor jobban fog menni.


Mert gondolom attól parázol, hogy ő tudja a választ, és te meg hülyeséget fogsz mondani, és majd mit gondol rólad, egyből azt feltételezed, hogy meg fogsz bukni, mert nem tudod a választ. Szóval ilyeneken ne parázz előre fölöslegesen, hanem csak válaszolj a kérdésre, ne gondolkodj más dolgokon, mert az eltéríti az agyadat, aztán tényleg nem fogsz tudni válaszolni.

2010. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ihatnál nyugtató teákat, ezek semmit sem ártanak, sőt segítenek. (bár bevallom én vizsgák előtt beveszek egy xanaxot mert a teafőzésre gyakran nincs időm :P de te ne kövesd a példámat!!!) szóval egy jó erős citromfű vagy kamillatea segíthet. de ha ezeket nem szereted, akkor a herbáriábak megkérdezheted az eladót, hogy mik vannak még. és csak nyugi! mindenki izgul, de nem kell, a tanár segít
2010. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is így vagyok sajna...de mi vizsga előtt bekapunk egy decit és máris ömlenek a szavak belőlünk.
2010. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Látom régi a kérdés, de azért leírom a válaszom, bár lehet, h már nem fogod elolvasni. Nekem is ez volt a problémám vagy 3 évvel ezelőtt. Sosem sikerült egyik vizsgám se emiatt pedig rengeteget készültem rájuk. Írják itt Neked, h ne izgulj, ha felészültél meg iylesmi...ez nem így megy, h nem izgulok, ha felkészülök legalábbis nálam nem így ment, ezért is kerestem fel 1 orvost. Kiderült, h ez 1 betegség, mert sokkal jobban izgultam, meg úgy látom Te is mint 1 nosrmális vizsgadrukkos:) Kineziológushoz jártam több, mint 1 évig és teljesen meggyógyultam!:) Már nincs iylen problémám. Bach virágterápiával gyógyított. eleinte 2 hetente majd 2 havonta majd fél évente kellett mennem hozzá kezelésre, ami oylan 1-másfél óráig tartott és 5000 Ft volt a Bach csepekkel együtt. Keress fel sztem 1 kineziológust, mert nagyon jó, teljesen meggyógyított. Nem 1-2 kezelés mire meggyógyulsz ez 1 hosszú folyamat bár az állapotodtól függ, nekem kicsit több, mint egy év volt. Sok sikert! és mielőbbi gógyulást kívánok!:)

szia:)

2010. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!