Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomás ápoló vagy pszichológus?

Diplomás ápoló vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Abban a csodás helyzetben vagyok, hogy engem úgy néz ki csak olyan szakok érdekelnek, amiből itthon vagy túlképzés van, vagy nincs megbecsültség.😵‍💫

(Csak is azért így kezdtem a mondandómat, mert a családom folyamatosan ezt szajkózza. Nekik nagyon nem tetszik az elképzelésem.)

Klinikai pszichológia, vagy diplomás ápoló szak érdekelne, csak olyan területen tudom magam elképzelni, ahol segítek embereken.

Volt szerencsém kipróbálni magam kórházban, és úgy éreztem itt a helyem.

Orvos nem lennék, nem érdekel olyan mélyen sem a kémia sem a fizika, hogy tegyek még belőle egy emelt érettségit.

Alapvetően humán beállítottságú vagyok, ami nem humán kategória, de nagyon érdekel még az a biológia.

Közgazdászként végzek most (HR), diploma után pályát szeretnék módosítani, mert rájöttem nem teljesen az én világom. Nem is értem minek oda mentem. Sajna nem mindenki tudja eldönteni még 18 évesen, hogy mit szeretne, utólag visszagondolva inkább kihagytam volna egy évet érettségi után, de ez már így alakult.


Az a problémám, hogy nem tudom melyik irányba érdemes itthon elindulni.

Külföldi munkavégzés az itthoni helyzet javulásától, vagy romlásától fog függeni valmelyik képzés teljesítése után.

Mit javasolnátok mit tegyek?

Melyik irány felé menjek,

Msc-ig biztosan elmennék.


Mindkettő szak tekintetében lehet fejlődni, ha jól értelmeztem az egyetemek oldalán.


Ápoló: Bsc+Msc+Phd

Pszichó:Bsc+Msc+Szakképzés(ha jól értettem) + Phd


Előre is köszönöm a segítséget!!



2023. ápr. 7. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A diplomás ápoló szak hatalmas hátránya, hogy egy kórházban szinte elkerülhetetlen, hogy időnként berakjanak éjszakai és hétvégi ügyeletekbe. Ez fiatalon még oké, de ha lesz mondjuk két gyereked, akkor már rettentően problémás is lehet.


A pszichológus ebből a szempontból sokkal jobb választás; a magánpraxisban lényegében te osztod be az idődet. De pszichológusként az alapdiploma semmit sem ér. Meg kell csinálni a mesterdiplomát, majd munka mellett a 4 éves klinikai pszichológusi képzést. (A doktorit lényegében fölösleges.) Klinikai pszichológusokra hatalmas és egyre növekvő a kereslet, úgyhogy ez biztos megélhetést nyújt majd.

2023. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ápoló: ezzel inkább külfödben gondolkodj. Itthon rettenetesen alulfizetett szakma plusz a légkör is rossz.


Klinikai pszicho: ezzel itthon is elég jól el lehet lenni csak éppen 9 év tanulás. A klinikai képzés pedig a legtöbb embernek szívás: négy év munka valamilyen elfogadott intézményben ahova már bekerülni sem könnyű, a fizu alacsony, mellette fizeted a képzést, saját terapot, szupervíziót, a szabadságod pedig arra megy el hogyk épzésre járj.

2023. ápr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus hallgatóként szintén az ápolóira szavazok.(és ahogy említették fent leginkább külföldi elhelyezkedéssel) Pszichológia alapból 5 év (alap+mester) és még erre jön rá a szakképzés, módszerspecifikus képzés. A klinikai képzés nagyon megy, szóval oda évek óta nehéz bekerülni, nagyon maximum kihalásos alapon. A legtöbb pszichológus iskolapszichológusként, nevelési tanácsadóban kezd ami fizetésileg elég kaki (pedagógusi bértábla)+szakképzés, önismeret, módszerspecifikus képzés, netalán szupervízió. Arról nem is beszélve, hogy pszichológusból hatalmas túlképzés van. (ebben az évben 820 embert vettek fel)Én is nagyon gondolkozom rajta hogy elvégzem a mentőtisztit vagy a szülésznőit és kimegyek külföldre.
2023. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ápolóként nagyon könnyű elhelyezkedni. Még diploma se kell, elég az okj. Ráfekszel az angol+német kombóra és nyugaton meg fognak becsülni.
2023. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2023. máj. 19. 15:35
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nem vagy képbe.

Pszichológiát felejtsd el, nem vennének fel.

Ápolóra ha fel is vesznek a 4 évet te minimum 6 év alatt fogod elvégezni. Phd ápoló, látszik, h teljesen álom világban élsz. Ezek csak tini hóbortok az agyadban.

2023. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6: Na megint valaki, aki minden alapot nélkülözve azt próbálja bebeszélni valakinek, hogy egy út járhatatlan. Ugyan már miért nem vennék fel a kérdezőt pszichológiára? A kérdező semmit nem írt arról, hány felvételi pontja lenne. Mivel hamarosan diplomás emberről beszélünk, feltételezhető, hogy van annyi értelem benne, hogy utánanézett a felvi.hu-n a tavalyi bekerülési pontszámok alapján a felvételi esélyeinek, mielőtt feltette a kérdést.
2023. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Proli, azt de tudja, h nincs MSc és phd az adott szakon. Vakon van. Ápoló phd-ről magyaráz, te se vagy túl okos ha nem vágod le, h a másik hülye
2023. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Na ezzel a hozzászólásoddal nagy öngólt lőttél. Igenis van ápoló szakon MSc, "kiterjesztett hatáskörű ápoló"-nak hívják, és négy hazai egyetemen is oktatják. A Semmelweis Egyetemen pedig már 3 éve fut az Egészségtudományi Doktori Iskola, ahova ezzel az MSc-vel lehet jelentkezni. Úgyhogy a kérdező elképzelése teljesen reális, te vagy teljesen tájékozatlan. Máskor alaposabban gondold meg, mielőtt másokat lehülyézel.
2023. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8: Nézd meg ezt a linket az ápolók egyik mesterképzéséről. Még az is benne van feketén-fehéren, hogy végzés után tovább lehet lépni doktori iskolába:


[link]

2023. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!