Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmaváltás, mérnökből*...

Szakmaváltás, mérnökből* pszichológus?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Újrs kell felvételizni.

Igen,úgy mint a végzős középiskolások.

2021. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Minden lehetséges, nyilván, a kérdés, hogy megéri -e.


A pszichológia 5 év egyetem, majd jó pár év szakosodás, szakképzés, amiket te fizetsz, milliós tételekben. Ez eddig 8 év. A szakképzések előtt meg jobb esetben iskolapszichológus lehetsz, esetleg kórházakban segítő, Nagyon nagyon alacsony bérért. Szakképzés után meg kezdhetsz nevet építeni magadnak, ha nem akarsz megmaradni az alkalmazotti létben. Mindent lehet, nyilván, csak a kérdés, hogy mennyi idős leszel, mire normálisan bele tudsz kezdeni a szakmába. De ha van mögötted pénz, és kitartás, akkor végülis csinálhatod. Mindenesetre levelezőn, munka mellett el tudod végezni az 5 évet.

2021. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Épp csak a kérdést nem írtam le..

Szóval idén januárban végeztem gépészmérnökként, de azt érzem hogy nagyon nem nekem való. Már a gyakornoki pályafutás alatt is éreztem hogy nem az igazi(most főállásúként meg pláne), csak be akartam fejezni. Az igazság az, hogy a személyiségem 270°-ot fordult a fősuli alatt(számomra pozitív), mire befejeztem egy új ember lettem. Nem tudok már azonosulni a műszaki világgal. Alapvetően egyszerre voltam/vagyok humán és reál, de jobb ötlet híján anno gépészként mentem tovább.


A fősuli vége felé kitaláltam, hogy pszichológiával kellene foglalkoznom. Annyira belém hasított ez a felismerés, hogy 1.5 éve ezzel kelek.. A feltételek adottak, van elég pont, és a 2022 szeptemberi kezdésre elég pénz is, amivel egy MA-ig el tudnék jutni.


Tudom hogy a képzés 3+2 év, és utána sincs megállás a szakképzés(ek) és egyéb tréningek miatt-> mondhatni 30 leszek mire meglesz az MA, és ott leszek pályakezdőként.

Elsősorban gyakorló pszichológusok, pszichiáterek, végzős pszich. hallgatók véleménye érdekelne, vagy Bárki akinek van rálátása:


-Szerintetek mennyire elrugaszkodott ötlet ez?

-Befolyásolna hátrányosan a már meglévő műszaki szemléletmód?

-Pszichológusok szempontjából mi a mai realitás a munkaerő piacon? Mekkora hátrányban lennék a végzéskor, ha lennék?

-Bármi egyéb észrevétel/ötlet/javaslat/tipp?


Megéri egyébként angolul csinálni a BA-t? Ha igen, akkor mindig, vagy csak ha külföld a cél?


Minden építő jellegű hozzászólást nagyon köszönök. 23F

2021. aug. 16. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Amig tobben vannak gyakorin azok, akiket beszippantott a pszichologia rozsaszin kodje, de fogalmuk nincs a munkaeropiaci helyzetrol, ugyis azt fogjak mondani, hogy valositsd meg onmagadat, meg drim big, stb, es lepontozni mindenki mast.... BAROMIRA NEM ERI MEG. :D 5 ev utan legfeljebb gyerekotthonba mehetsz, bortonbe, iskolaba, de altalaban ezek is telitettek, ha meg nem, okkal menekult el mindenki. Klinikai szakkepzesbe mar kb. csak korhazi munkaval lehet bekerulni (kiveve, ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, arra ott a szakszolgalat), kihalasos alapon mukodik, egyszeruen nincs hely annyi embert felvenni, amennyi vegez, meg a toredeket sem, de mar a kotelezo onismeret tobbszazezres tetel, nemhogy a szakkepzest fizetni, vagy kiepiteni egy maganrendelest. Meg aztan lesheted, ki megy palyakezdohoz. Egyaltalan nem vagy kulonleges, mar pszichologia szakon is mindenki eloadja, hogy segiteni szeretne embereken, ez volt az alma, stb, a vegzett pszichologusok a honlapjaikon ugyan ez, egyszeruen zsenialis monologokat tolnak le, hogy milyen isteni ero ujja pockolte oket pont erre a palyara (akar real erdeklodes, kozgazdasz diploma utan), meg mit tudom en... Gepeszmernokkent gondolom nem keresel rosszul, ha szorakoztatni akarod magad, akkor nyugodtan menj pszichologiara, de ha csak nincs hazad, autod, stb, biztos egzisztenciad, en nem alapoznam erre a szakra a jovom.
2021. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
A szakszolgálatoknál rengeteg pszichológus állás szokott lenni meghirdetve.
2021. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, elég elvégezned az első 3 évet a pszichón, mert már azzal is a pszicho és a műszaki területek határán boldogulhatsz. Gép-ember kapcsolat, kognitív pszichológia mérési részei stb.

A diplomád jegyét úgy emlékszem, hogy átszámítják pontra, és mellé a nyelvvizsgákra is kapsz pontot. Ha nem volt jó a diplomajegyed, akkor egy emelt szintű érettségit le kell tenned sajnos. De valószínűleg nem lesz nehéz, mert matekot is vihetsz, és azt magasabb szinten tanultál ennél.

2021. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább járj pszichológushoz. Sok ember azt hiszi, hogy az akar lenni, közben meg inkább hasznosabb lenne neki szakemberrel beszélgetni.

Próbáld ki.

2021. aug. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus/coach beszélgetés mindenképp hasznos lehet, segíthet feltárni, hogy milyen irányba érdemes menned.


Viszont léteznek találkozási területek a pszichológia és a gépészet között is. Egyre több olyan termék fejlesztési fázis van, ahol a humán oldal is megjelenik. Szoftver fejlesztésben az UX dizájn, felhasználó felület tervezés, termék fejlesztésben az ergonómia, de hasonló terület az értékesítés, projekt menedzsment, termelés tervezés, demand planning. Egy csomó olyan fázisa van a különféle termékek gyártásának, fejlesztésének, termelésének, ahol előnyt jelent a műszaki végzettséged, hogy tudsz mit kezdeni a számokkal, műszaki fogalmakkal, ugyanakkor sokkal fontosabb, hogy emberekkel kell kommunikálnod, hozzájuk kell értened. Az értékesítés, üzleti tárgyalás, de még a különféle termelést irányító részletek, osztályok közti egyeztetés is sokkal inkább pszichológia és kommunikáció, mint bármilyen más szakma. Ilyen területeken értékes háttér lehet, hogy van egy műszaki végzettséged, miközben marhára nem műszaki szakmában kell majd dolgoznod.

2021. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, és először próbáld ki a másik oldalt.
2021. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!