Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne hasznosabb?...

Melyik lenne hasznosabb? Érettségi vagy nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Amíg itthon leszek a gyermekkel, szeretnék tanulni valamit. 2 szakmám van de érettségim nincs, így vagy az ami szóba jön de ezt csak távoktatással tudnám vállalni a kicsi miatt, vagy a nyelvtanulás házhoz járó magántanárral. Tudom, mindkettő jó lenne de csak az egyik kivitelezhető jelenleg.

Ti melyiket választanátok? Melyik lenne hasznosabb a későbbi elhelyezkedést nézve?



2023. ápr. 7. 23:09
 1/8 anonim válasza:
78%
Érettségi.
2023. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akarsz szakmát váltani semmi esetre sem, és nem veszélyezet az, hogy az érettségit megkövetelik tőled, akkor nyelvtanulás.

Már csak azért is, ha szóba kerül a külföldi utazás vagy akár a költözés.

2023. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Érettségi.
2023. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen szakmád van és azt szereted-e csinálni.

Ha keresett szakmában dolgozol és szereted is csinálni, akkor inkább nyelvet tanulj. Nekem van olyan ismerősöm, aki 8 általánossal dupla annyit keres mint sok diplomás, mert hiányszakmában dolgozik és mellette beszél németül. Ha viszont olyan szakmád van, amivel kétséges, hogy találsz majd munkát, vagy nem szereted és esetleg karrier váltáson is gondolkozol, akkor inkább érettségi.

2023. ápr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Értettségi. De még az is kevés ahhoz, hogy olyan helyre kerülj be ahol előnyt jelentene a nyelvtudás. Manapság pedig pl angolul társalgási szinten nagyon sokat tudnak, azzal nem fogsz tudni kitűnni.
2023. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
0%
Ha lehet mindkettő.
2023. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
MIndekettő. De én az érettségivel kezdeném. Alap má vagy 100 éve, hogy egy normális embernek legyen éretségije.
2023. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint ahogy írtam is, mindkettő nem opció egy pici baba mellett. Egyébként cukrászként dolgozom, nem tervezem a váltást de 'ki tudja mit hoz a jövő' alapon kimaxolnám az itthon töltött időt.
2023. ápr. 9. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!