Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán vagy a kínai nyelv...

A japán vagy a kínai nyelv hasznosabb?

Figyelt kérdés
A japánnal lehet animét nézni, viszont Japán hiába a világ egyik legjobb országa, olyan zárt mint Svájc szóval nem egyszerű kiköltözni egyáltalán. Kínába egyszerűbb kimenni de ott kommunizmus van, diktatúra, rohadt sok ember, korrupt kormány. Melyik hasznosabb Magyarországon például?

2021. máj. 10. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Kínai mandarin
Japán
40 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha valamelyik országba ki akarsz költözni, akkor logikus, hogy tanuld azt. Ha nem, akkor meg nem mindegy, hogy milyen az az ország?

Kínai cégből és emberből egyébként több van Magyarországon, mint japánból.

2021. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen a kínai.
2021. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a Kínai hasznosabb.


Viszont, ha csak hobbiként akarnád és szereted az animéket a Japán nyelvet ajánlom.

2021. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Én a kínait ajánlom. Számomra a kínai nyelv egyszerübb. (természetesen személytöl függ)

Magyarországon, legalább is Budapesten, sok kínai ember van. Most, hogy lesz Budapesten egy Fudan egyetem, és jönni fognak a kínaiak, szerintem hasznosabb.

Kína egy nagyhatalomnak számít. Tekintve, hogy sokan vannak és, hogy egy nagyon gyorsan fejlödö ország, nagy potenciát látok benne.


Persze az is fontos, hogy melyiket szereted jobban. Ha a japán nyelv jobban vonz, akkor válazd azt.

De ha elkezded az egyiket tanulni, az nem zárja ki annak a lehetöségét, hogy a másik nyelvet is megtanuld. Viszont vigyázz, ne egyszerre tanuld öket, mert belekeveredhetsz.


Ha a kínai nyelv mellett döntesz, akkor én tudok benne segiteni. Én is még csak kedö vagyok, de szívesen segitek.

2021. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Én a kínait választottam, mivel a férjem is az. Egyébként nemcsak Kínában használható. Hong Kong nem komcsi és nem ért egyet a kínai kormánnyal. Nem beszélve arról, hogy már Magyarország sem sokkal különb. A legtöbb volt komcsi a Fidesz soraiban ül.
2021. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
A korrupció is van olyan itthon, mint ott.
2021. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Én japánul biztos nem tanulnék. A kínai sem teljesen százas nép, de a japán viszi a prímet. A kínaiak többen vannak, szaporábbak, több országban jelen vannak. Gyakorlatilag passzív honfoglalást végeznek. Előbb utóbb eltűnik a fehér ember a japánokkal együtt. Az az 1-2 japán gyerek, ami születik, az is anime szereplővel házasodik, ha házasodik egyáltalán.


Magam is gondolkodtam a japán nyelven régebben, de rájöttem, hogy minden, amit szeretek a kultúrájukban, az Kínából ered. Pl. Dragon Ball, építészet.

2021. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A japán mellett döntöttem
2021. máj. 16. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a kínait javaslom. :)
2021. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már mindakettő ötletet elvetettem

Jó lesz a német

2021. nov. 22. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!