Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HA programozó akarok lenni...

HA programozó akarok lenni hogy érdemes kezdeni mit érdemes először megtanulni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell iratkozni programtervező informatikusnak valamelyik egyetemre.
2023. ápr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez Hány éves képzés?
2023. ápr. 8. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

3 + 2

De lehet, hogy jobban jársz, ha megtanulsz néhány programozási nyelvet, mint Java, Python, C++, PHP, Javascript. A programtervező informatikuson főleg matekkal tömik a fejedet.

2023. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 3+2 az MSc és BSC?


A programozási nyelveket hogy tanuljam meg úgy értem hogy hol milyen formában És melyikkel kezdjem?


Azért érdekelne a legelső lépés mert utána már gondolom hogy apránként meg fogom tudni hogy mi a következő lépés de az első a legnehezebb...

2023. ápr. 8. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:

3 év a Bsc, 2 év az Msc.

Vannak erre tananyagok, angolosan tutorialok; a legtöbbet angolul találod meg.

Gyakorláshoz vannak feladatsorok, illetve a tutorialok egy részében is vannak feladatok.

Ha bővebb magyarázatra van szükséged, akkor érdemes a Youtube-on keresni, ahol kaphatsz bővebb magyarázatokat.

Ha neked ezek sem elegek, ahol jöhet egy magántanár, illetve beiratkozhatsz egy bootcampre, ahol kérdéseidre is választ kaphatsz.

2023. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nulladik lépés az, hogy magyar vagy angol videók/weboldalak alapján elkezdesz valami programozási nyelvet tanulni + utána olvasol annak, hogy mivel foglalkozik egy programozó és hogyan néz ki egy átlagos napja. Ha még nem tetted meg ezt, akkor mindenképp csináld, mert nem hiába nincs annyi programozó, pláne jó programozó, egyszerűen nem mindenki szereti ezt csinálni és csak munkaként kitanulni ezt a szakmát nem mindenkinek megy.


Legelső lépés kiváló angol szövegértéssel rendelkezni (C1), de nem kell tudnod beszélned/írnod egyelőre, viszont muszáj megértened az angol tutoriálokat, dokumentációkat, könyveket, fórumokat (ahol majd a problémádhoz hasonló problémákat keresel és azok megoldását pl felhasználod), stb stb... Persze tanulhatod a programozást és az angolt egyszerre, de ez jóval kimerítőbb lesz és csak akkor fog menni, ha nem a nulláról kezded az angolt.


Második lépés egyetemre menni, ha van rá lehetőséged. Ott majd megtanulsz mindent és apránként találsz egy neked szimpi programozási nyelvet.



Ha nem opció az egyetemen valami valódi probléma miatt (szóval nem azért, mert nincs kedved menni), akkor menj levelezőre. Ha ez sem opció, mert csak fizetősre tudnál menni és nem tudod fizetni, a diákhitelben pedig nem bízol, akkor vegyél egy kurzust pl udemy-n (lentebb kitérek, hogy milyen nyelven), csináld végig és utána írj rám vagy tegyél ki még egy kérdést, hogy mi legyen a következő lépés.



Nyelveknél két fő opciód van, az egyik a python, ami konkrétan olyan, mintha angolul írnál, nagyon szépen olvasható, könnyű benne programozni és rengeteg előre megírt kód (library) van hozzá, aminek segítségével hamar érdekes dolgokat tudsz építeni nagyon nagyon könnyen.

Másik opciód a C++, ami egyáltalán nem néz ki barátságosan, nem egyértelmű error leírásokat kapsz, nem fogsz tudni érdekes/látványos dolgokat építeni nagyon sokáig és nehéz lesz elindulni vele. Viszont cserébe érteni fogod a programozást egy sokkal mélyebb szinten, mert ezen a nyelven te kezeled pl a memóriát.


Nem lehet jót tanácsolni, mert mind a kettő opciónak erős előnyei és hátrányai vannak. Szimplán tanuld meg az alapokat azzal ami neked jobban tetszik.

Én pl a pythont azért ajánlanám, mert szerintem az OOP (objektum orientált programozás) amit annyira alapvető tudni, mint az angolt, sokkal könnyebben megérthető a python segítségével és ráérsz később mélyebben megérteni a programozást. Az OOP ismerete junior álláshoz kell, a mély programozói tudás pedig medior de inkább senior szintre, szóval felesleges még ezt tudnod. DE! Ez csak az én véleményem, lehet ezzel vitatkozni, mert igen, C++-ban sz*rabb tanulni OOP-t, de tanulható és miután megtanultad nem csak az OOP fog menni, de mély ismereted is lesz a programozásról, ami duplán jó.

2023. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"utána olvasol annak, hogy mivel foglalkozik egy programozó és hogyan néz ki egy átlagos napja."


Ezt hol tudom elolvasni?


Amúgy az a nagy problémám hogy oke hogy Egyetem kell de úgy érzem hogy oda már kellene egy valamilyen szintű alaptudás ami nekem még nincs meg.


Gondolom hogy az emelt szintű infót le kéne tennem ami még szintén nincs meg de tartok tőle hogy az önmagában még kevés.


Ugye nem csak bekerülni akarok hanem benn is maradni És attól tartok hogy nem maradnék bent ha például most sikerülne valami csoda folytán bejutnom.

2023. ápr. 11. 04:12
 8/8 A kérdező kommentje:

Pl. ha ezt a tanfolyamot elvégzem:

[link]

Ez olyasmi ami hasznos és egyetemen szükség lesz rá vagy emiatt könnyebben megértem az egyetemi anyagot vagy épp tanítják és előny ha én ezt már tudom vagy teljesen felesleges elvégezni?


Ugye az alap dolog hogy az idei felvételit már lekéstem így nagyjából Egy évem van behozni egy olyan lemaradást amivel szerintem én rendelkezem jelenleg.

2023. ápr. 11. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!