Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mely nyelvet érdemes megtanuln...

Mely nyelvet érdemes megtanulni, hogy egy egyedi raktározó programot megírhassak? Autodidakta módon próbáltam az Excel Visual Basic programozást. De melyik az a nyelv amit az említett program megírásához érdemes lenne iskola útján megtanulni?

Figyelt kérdés

#tanulás #excel visual basic #egyedi raktározó program #egyedi raktározó #raktározó program #programozói nyelv
2022. dec. 26. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit konkrétabban kellene ezt specifikálni. Milyen operációs rendszereken kell futnia? Windows, Linux, MacOS, Android, iOS...?

Mit kell tudnia? Hálózati kommunikációból milyen szinten kell lennie? Össze lesz-e kötve más rendszerekkel, pl. SAP? Külső perifériákat kell-e tudnia kezelnie (vonalkódolvasó, digitális mérleg, stb.)?

2022. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát elsősorban Windows operációs rendszeren, Offline módban is használva az 1. gépen, de Online módban a 2. gépen olvasható (frissíthető) formában. Extra nincs... kézi bevitel cikkszám alapján!
2022. dec. 26. 22:38
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem érdemes emiatt programozast tanulni.
2022. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem érdemes.

A fentiek alapján én a C#-ot mondanám.

2022. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
10000 ilyen szoftver létezik ha abszolút nem tudsz programozni egy hígfost tudsz összekattintgatni esetleg amit senki nem fog használni mert tele lesz buggal.
2022. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
C# nem rossz tipp, de java is működhet. Gyakorlati haszna túl sok nincs, mint ahogy semminek ami arról szól, hogy találjuk fel újra a kereket, de tanulásra kiváló ötlet.
2022. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Efféle raktárkészlet nyilvántartó programot elég egyszerű megalkotni. BASIC, Quick BASIC, freeBASIC is megfelel hozzá, vagy pascal, ami egy könnyen tanulható nyelv és ezekkel önálló, futtatható alkalmazást készíthetsz. Python is elég egyszerű, de annak megvan az a hátránya, hogy lassú és még futtató környezet meglétét is igényli.
2022. dec. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást. Az igazság, hogy kezdéshez egy egyszerű programra gondoltam... (például beviszem az árut, felveszi a raktárkészletbe... kilépek, bezárom a programot, s másnap amikor megnyitom ott az előző napi áru teljes egészében, amit bevittem.) Nem akartam mindjárt elsőre 100 emeletes toronyházat építeni! A későbbiekben ha menne akkor természetesen fejleszteném magam, de arra voltam kíváncsi, hogy a dobogó alján melyikkel lenne érdemes foglalkozni, amelynek a tanulására aztán pénz is lehetne fordítani. Ha elsőre nem lenne benne vonalkód olvasás, akkor azt nem lehetne mondjuk c++ vagy java alapokból kifejleszteni, továbbfejleszteni?
2022. dec. 27. 10:46
 9/18 anonim ***** válasza:

A vonalkód olvasás nem teszi bonyolultabbá a programot.

A c++ és java tőled kib-aszott messze esik.

Jó lesz neked a (visual) basic, a pascal, vagy a python is.

Ne akard mindjárt az elején azzal kezdeni, hogy csokorszámra szívod a blázt, eredmény meg semmi, csak a frusztráció.


A száguldozni vágyó kiskö-csögök sem mindjárt forma egyes autókat törnek rommá, hanem jobbára a bátyus szakadék verdáját vagy apu suzukiját kötik el.

2022. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"beviszem az árut, felveszi a raktárkészletbe... kilépek, bezárom a programot, s másnap amikor megnyitom ott az előző napi áru teljes egészében, amit bevittem."


Ha ennél nem vagy nem sokkal lesz bonyolultabb a dolog, akkor talán egy MS Access is megfelelő lehet. Adatbázist kialakítani, adatokat felvinni, lekérdezni, szűrni abban is lehet.

Vagy esetleg valamilyen ingyenes, web alapú rendszer, azokból is van pár.

2022. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!