Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mi a baja mindenkinek? Á...

Most mi a baja mindenkinek? ÁOK/FOK dilemma

Figyelt kérdés

Sziasztok! kicsit hosszú, köszi ha elolvasod.


19 éves lány vagyok, idén erettsegizek emelten bioszbol és kémiából, egy erős gimibe járok, sajnos nem biosz kémia szakra, de a fakt és a magántanár is megteszi. Évekig orvosira akartam menni, általános orvosira, mert a húgomnak cisztas fibrozisa van, 1 éves volt mikor kiderult nala, és mikor megtudtam ahogy nagyobb lettem illetve utána olvastam egyből az volt hogy megakarom találni az ellenszeret és hasonló naiv dumák. 2-3 éve dolgoztam kórházban ismerős orvos altal ilyen nyári munkába, hogy bele lassak valamennyire és ott ment el a kedvem ettől az egésztől. Rajottem hogy brutal körülmények vannak, a 6 év rengeteg, és az csak az alap utána meg minimum 2 év, mire megbecsült orvos leszel, illetve engem egy terület érdekelne max, pulmonologian meg annyira nem képzelem el magam, kutatni meg szeretnék de nem én leszek aki gyógyszert talál egy olyan betegségre amire eddig nem sikerült, illetve ahhoz "felesleges"nek tartok 6 év kemény munkát.


Na de, ekkor már felvettem a biosz kémia faktot és leadni se akartam ezért néztem helyeket ahova szükséges, szembejott a fogorvosi/gyógyszerészeti illetve állatorvosi. Állatorvosihoz nincsen normális lelkiallapotom, gyógyszerészetirol meg félő hogy kibukok mert se a kémia se a matek nem a barátaim. Így maradt a fogorvosi, utána olvastam, néztem képeket, videókat és nagyon megtetszett sok minden benne.


A hétvégén voltunk vendegsegben husvetolni unokatesoknal és szóba került ez, mindenki azzal jött hogy miért nem AOK és hogy a fogorvos mem is rendes orvos, és hova tűnt a lelkesedés hogy én majd meggyogyitom a hugomat. A hugommal egyébként olyanok vagyunk mint a borsó meg a héja, de ő is megertette persze, eléggé nem realisztikus hogy én fogok gyogyszert találni a betegségére, illetve szerencsére egyre jobbak az eletkorulmenyek egy CF betegnek.


Az AOK-ot megse jelöltem, azt már nem mertem mondani kb mert mindenki nekem esett, vagy hogy az AOKkal sokkal több választásom van allamvizsga után és hogy a FOKkal meg nincs, amit mondjuk nem tartok igaznak, mert FOK után is rengeteg speciálizáció van, kevesebb idő elvegezni is, hamarabb allok munkába stb.


FOK, GYTK (SOTE)n van megjelölve első két helyen harmadikon meg egy ELTE Biosz amolyan veszhelyzetnek ha sehova nem vesznek fel



2023. ápr. 10. 09:35
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

El kell döntened, hogy saját életedet akarod e élni, vagy hagyod hogy megmondják mi legyen belőled, amit aztán nem szeretsz csinálni.

Ha neked tetszik a fogorvosi, akkor menj arra. Ne hagyd hogy mások eltántorítsanak a céljaidtól. Egyébként is furcsának tartom felnőtt emberektől, hogy egy gyermeki álom (hugod betegségének ellenszerét) alapján akarnak neked munkát keresni.

2023. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne halgass rájuk, oda menj, amit szívesen tanulnál és el is tudod képzelni magad abban a munkakörben. Én elkövettem azt a hibát, hogy külsős nyomás miatt az AOK-ra mentem, de gyűlöltem az ott töltött időt, a tanulásra se tudtam rávenni magam, ha pedig a nyári gyakorlatokra gondoltam, sírhatnékom volt. Két félév után döntöttem úgy, hogy ennek semmi értelme és szakot fogok váltani, de a mai napig hallom az emberektől, hogy az orvosival sokkal jobban jártam volna, mint a mostani szakommal.. Meg kell tanulni elengedni ezeket a beszólásokat, a te életed, azt csináld ami érdekel, ne azt amit mások "elvárnak" tőled.
2023. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hova vettek fel végül? :)
2023. aug. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sote fok:) áok-ot megse jelöltem végül😅
2023. aug. 8. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!