Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolnak magukról...

Miért gondolnak magukról ilyen sokat a tanárok?

Figyelt kérdés

Mielőtt még..

Maximálisan tisztelem a normális tanárokat, akik tényleg normálisan oktatnak és nem igazak rájuk az alábbiak (ugyanakkor ellenszenves, hogy az összes részt vesz a biorobotok képzésében);


Szóval..

Rettenetesen felhúz az, hogy néhány tanár mennyire el van szállva magától. Sokszor úgy beszélnek a diákokkal mindenféle komolyabb ismeret nélkül, ha mondjuk rossz tanulók, vagy csak nem szimpatikusak neki, mintha az a gyerek értéktelen lenne.

Ez egy porosz oktatási rendszerben elég vicces, hiszen ez abszolút nem az egyéni erősségekre koncentrál.

Azt gondolják, hogy mindenkinek azt mondanak, amit akarnak, (de megvédeni már nem lehet magadat, mert szankciókat von maga után) és sokszor hasonlókat mondanak, mint, hogy "nem lesz belőled senki", mikor ők tüntetnek amiért xar dolguk van.

Nekem kicsit nevetséges annak az embernek a szájából hallani olyat, hogy "így semmire nem viszed majd", akit adott esetben elhagy az élettársa, hiszen ugyan olyan ember, meg választania kell az új ruhák, meg az élelem közt és még legtöbben a munkájukat sem szeretik így igazán.


Kíváncsi lennék, hogy az ilyenek hogy tudnának mondjuk egy rendes munkahelyre beilleszkedni, ahol nem ők diktálnak kényük-kedvük szerint és akinek nem tetszene velük kapcsolatban valami, az merné jelezni (mert a diák ugye nem is meri, sőtt értelmetlen is).


Meg azt is kifejezetten bírom, amikor elhiszi, hogy mennyire beégetett azzal, hogy olyat kérdez, amire ő nem tud válaszolni..

És? Én is tudok tudok tőle sok témában kérdezni olyat és nekem nem kellett hozzá 18 évet cumiznom az oktatásban, de neki mégis égő lenne, ha nem tudna rá válaszolni.


Mit gondoltok erről?

Szerintetek rendjén van ez?



2023. ápr. 16. 23:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Semmi baj a tanárokkal. Ki lépett a lábadra?!


Én nem lennék tanár semmi pénzért. A mostani sok neveletlen, pimasz, szemtelen gyerekkel... Nem küzdenek velük.



Mondom ezt úgy, hogy van egy 15 éves kamaszlanyom, és égnek áll a hajam, amikor néha mesél, mennyire tiszteletlenek a társai a tanárokkal.


Én hálás vagyok nekik, hogy próbálnak embereket faragni ezekből a gyerekekbol. Ők legalább még próbálják!

2023. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Embereket?😆


Ne viccelj már. Ami emberség van bennem, azt a szüleimtől, vagy magamtól tanultam.

Az iskola, meg az érettségi csak arra tanít, hogy szótfogadj később és eszedbe se jusson elgondolkodni rajta, hogy kihasználják az erőforrásaidat és más gazdagodik a te munkádon, meg ne legyen időd arra gondolni, hogy máshol mennyivel magasabb az életszínvonal.

Ha nem lenne a diákokra erőltetve ennyi minden, akkor szívesen tanulnának (legalább humán, reál és szak közül lehessen választani), mert senkit nem érdekelhet minden.

Itt vagyok én, átlagon felüli az intelligenciám (felső 3%-ba tartozok értelmi intelligenci a alapján), nagyon szuperül meg tudok tanulni mindent, ami érdekel, viszont ami nem, azt képtelen vagyok akarattal is.

Jó vezető vagyok és teher alatt is képes vagyok jó döntéseket hozni.

Nagyon tájékozottnak tartom magam mindenhez képest és valószínű, hogy alkalmas vagyok repülésirányítónak is -ezzel elértem mégegy célomat-, ami azért nem egy egyszerű szakma, de az iskolában mégis lehülyéztek a tanárok.

Hol az emberség?

2023. ápr. 16. 23:53
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

"Ne viccelj már. Ami emberség van bennem, azt a szüleimtől, vagy magamtól tanultam."


Te igen. Meg az én lányom is. De rengetegen nincsenek otthon megnevelve! Egyre több a problémás gyerek meg az elit gimikben is.


Egyszer a lányomat is lehülyezte egyik tanára. Én is felháborítónak tartottam. Aztán kértem, mesélje már el a szitut. Elmeselte. Mondtam neki hogy édes lányom, örülj, hogy megúsztad ennyivel. (az egyik hülyegyerek csinált valami balhét, a lányom tudott róla, de nem akart kavarni és hallgatott. Emiatt valakit komoly anyagi kár ért. Bár ha beszélt volna, a kar már akkor is megtörtent...)


Szóval azért nem kell mindent ennyire véresen komolyan venni. Az életben ennél sokkal nagyobb gondjaid is lesznek, hidd el, minthogy most a tanárokat szidod.

2023. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

"Jó vezető vagyok és teher alatt is képes vagyok jó döntéseket hozni."


Akkor miért picsogsz iskolás problémakon? 😂

2023. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Jaj, magántanuló voltam szinte végig, a többszörösét kerestem a tanároknak és szépen, sorjában valósítottam meg minden gyerekkori álmomat.

Nem azért írtam ki, mert éppen leszólt engem egy tanár, csak a minap láttam egy ilyen esetet az utcán, ahol rendesen tűrtőztetnem kellett magamat, hogy ne küldjem el a bús p*csibá azt a csávót.

Ha velem beszélt volna így, biztos, hogy következménye lett volna, mert bőven átlépte a becsületsértés határát, amit mondott az egyik diákról a többi előtt..

Vannak azért képességeim, amik mellett nem tűröm el, hogy valaki a porig alázzon egy olyan helyen, ahol nem is azért vagyok, mert szeretnék, hanem mert nem akarok később éhenhalni, ráadásul egy másik ember, aki szintén nem tökéletes.


Persze, nem mondom, hogy nem kell fegyelmet tartani, de van különbség a fegyelem fenntartása és a verbális bántalmazás között.

2023. ápr. 17. 00:07
 6/23 anonim ***** válasza:
15%

Én eddig akárhány tanárral találkoztam iskolán kívül, mind beképzeltek voltak.

Pl 14 éves koromban új helyre költöztünk. A szomszédék (tanár pár) átjöttek bemutatkozni. Köszöntem, nem fogadták. Egyszer-kétszer hozzájuk szóltam, kérdeztem valamit de még csak rám sem néztek. Végig anyámat nézték.

Hahóztam is egyet 😂 és megkérdeztem anyámra nézve hogy jézusom, ezek normálisak? Még erre se reagáltak 🤔


Egyetemen levelezőn van 3 tanár csoporttársam. 2 közűlük 50 körüli. Ők nem ereszkednek le a mi szintünkre. A jelenléti ívet se adják tovább a mellettük lévőnek, hanem inkább a mögöttük ülő másik tanárnak adják oda. Mindig rájuk kell szólni.

Csapatmunkánál csak egymással kommunikálnak.

Mintha fogyatékosok lennének.

2023. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 NTBS ***** válasza:
92%
Szerintem rosszul látod a dolgokat kedves kérdező. Főleg, úgyhogy nem is jártál iskolába. Többszörösét keresed? Ez jelenleg sajnos nem nagy dolog. Az adott szituációban lehet igazad van, de nem tudod mi az előzménye. Mert azt már nem láttad, hallottad. Semmi nem ok nélkül történik. Egy tanár.
2023. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7, jártam 9 évig, meg utána magántanulóként is heti 1-2 alkalommal, de volt, hogy többször is :)


A storynak annyi volt az előzménye, hogy nem vitt ki radírt gyakorlati foglalkozásra -egyébként vitt, csak kölcsönadta pont akkor, de a tanár b*szta meghallgatni-


Lehet, hogy nálad nem és te korrekt vagy, amiért respect, de sajnos tényleg sokszor tapasztaltam én is anno, hogy rettentően lenézőek voltak a tanárok mindenkivel és félistennek képzelték magukat arra, hogy többet ettek és sz*rtak, meg elvégeztek egy képzést, amire később valószínűleg bárki képes lenne az ilyen s*ggfejek nélkül is, mint ők :)


A többet keresést diákmunkával is elértem már akkor, ezért volt vicces, mikor azt mondta a tanár, hogy ilyen viselkedéssel semmilyen munkáltatónak nem kellek majd, aztán közben jobban ment a szekér, mint neki és mindig csak azt csináltam, amihez kedvem volt:DD


Neked meg kitartást és kívánom, hogy jobbra forduljon a helyzetetek!

2023. ápr. 17. 14:15
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Miért gondolnak ilyen keveset a tanárokról az emberek?


Amúgy ezt a poroszos oktatás szöveget engedjük már el. Semmi "poroszos" nincs a mai magyar oktatásban - az, hogy a tanárnak van tekintélye a diákok előtt, még nem jelenti ezt.

2023. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De miért kell egy olyan embernek tenkintélye legyen, amilyen jó esetben senki nem akar lenni?😹
2023. ápr. 17. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!