Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia, biológia emeltre és...

Kémia, biológia emeltre és orvosi egyetemre melyik számológép a jobb és miért? Casio Fx-570 ES PLUS vagy Casio FX 991 CE X?

Figyelt kérdés
Árban néhol eltérnek, legtöbb helyen pár ezer forinttal drágább a 991, de mivel tud többet? Azt tudom hogy a 991-ben van kis napelem és egy elem, mígy az 570 csak elemmel működik. Van valami nagyobb eltérés, megéri többet költeni akár ezrekkel a 991-re? Először azt néztem ki, az a max amit be lehet vinni emelt érettségikre, annál okosabbat nem, de megéri az árát vagy elég az 570? A 991-ben van periódusos rendszer beépítve, atomok neve, száma tömege és hasonlók, de ér az annyit? Bármikor kinézhető egy függvénytáblázatból vagy PR-ből? Eddig a 991 emulátorát használtam gépen, ami tetszett, de gondolom az 570 is pontosan így működik. Esetleg van valami előnye/hátránya még nekik vagy valakinek ajánlata/tapasztalata velük kapcsolatban?

2023. ápr. 18. 20:50
A kérdező szavazást indított:
570
991
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A 991-esből elő lehet varázsolni a periodikus rendszert.
2023. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő tökéletes.

Azok a plusz funkciók, amik a 991-ben vannak az 570-hez képest érettségire nem fontosak. Esetleg egyetemen hasznosak lehetnek ha valamilyen mérnöki szakra mennél, de a biosz-kémia miatt gondolom nem ilyen irány a cél.

Én egyébként a 991-CEX típust használom, de csak azért, mert osztály szinten anno azt rendeltünk és így olcsóbb volt mintha egyedül rendeltem volna az 570 ES PLUS-t. A periódusos rendszerét nem tudod használni érettségin, mert az értékes jegyeket így nem tudod figyelembe venni és egyébként bonyolultabb is lenne így beütni, mint a három számjegyet, amit kiolvasol a függvénytáblából. Talán a napelem a leghasznosabb különbség, mert így nem kell azon aggódnod, hogy vizsga közben elkezd merülni az elem és emiatt esetleg félreszámol a gép (az 570 esetén hallottam már ilyenről). Illetve a 991 esetén van külön "X" gomb, ami kicsit kényelmesebbé teszi a használatát.

Az elrendezés és a menü a két gép esetén azért kicsit eltér, úgyhogy ha az 570 mellett döntesz, akkor még most gyorsan szerezd be, hogy annak a használatában is szerezz valamennyi rutint érettségiig, de nem hiszem, hogy sok gondod lenne vele.

2023. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a 991 lesz, ha már ahhoz szoktam és a napelem miatt biztosabb, az pedig hogy megemlítetted, hogy van külön X gomb vicces és hasznos, mert hónapok alatt mindig az alpha funkcióval ütögettem be az X-et, de már gyorsabb lesz egy picit :D, köszönöm a segitségeket, mentek a zöld kezek ^^
2023. ápr. 18. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Én villanymérnökit nyomtam végig egy SHARP EL-W506 géppel.

Tudjon a gép: alapműveleteket, hatványozni, logaritmizálni, trigonometriázni, esetleg külön számrendszerben dolgozni. A legfontosabb: tudjon emeletes törtezni és tudományos konstansokat automata beírni.

Plusz feature ha tud másod, esetleg harmadfokú egyenletet megoldani. Ha integrálni és deriválni is tud, meg komplex számozni is, az már nagyon wow feature. Komplex számokkal 2D vektorokat is tudsz számolni.

Nem kell túlgondolni a számológépet.

2023. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: A SHARP EL-W506 szerintem pont nem éri meg, mert árban ugyanott van, ahol az említett Casio-k, viszont egy ismeretlenes egyenletet nem lehet beleírni, pedig emelt kémián az nagyon jól jön. Matek érettségin ez max ellenőrzésre jó, de kémián az egyenleteket nem kell levezetni, elég csak a végeredményt leírni és ha van ilyen funkció a gépen, akkor időt is spórolunk és a hibázás lehetőségét is csökkentjük. Nyilván enélkül is meg lehet oldani az érettségit, de ha lehet használni egy ilyen nagy segítséget, akkor minek szivassuk magunkat.
2023. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

"Talán a napelem a leghasznosabb különbség, mert így nem kell azon aggódnod, hogy vizsga közben elkezd merülni az elem és emiatt esetleg félreszámol a gép (az 570 esetén hallottam már ilyenről)."


New fear unlocked: én mindenkinek az 570-es ajánlgatom :D az az orvosin bőven elég.

2023. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!