Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi költségek, diákmunka,...

Egyetemi költségek, diákmunka, gyűjtés?

Figyelt kérdés
Egy szegény családban élek és kiszeretnék szakadni, minden vágyam az orvosi és a sebészi képzés, viszont az egyetem nagyon drága, a családom nem tudná fizetni, és tudom hogy állami is van de félek attól hogy a pénzhiány továbbra is hátrány lesz, és lehet hogy nem vesznek fel államilag. Fogalmam sincs mit tegyek, munkát keresek diákként de nem találok, mindent szeretnék megtenni. Bármi lehetőség arra hogy tudjak pénzt gyűjteni egyetemre jól jönne, akár ha valaki tud egy munkát pest megyében, vagy ha valaki tudja hol lehet online gyűjtést indítani, vagy mivel lehet pénzt keresni? bármi jól jönne.:( Mindenkinek köszönöm aki segít bármivel, akár csak bíztatással

2023. ápr. 20. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
arufeltoltes, ujsagkihordas, diakmunka kozvetitoket probaltad?
2023. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
52%

Nem tudom milyen érettségi vagy tanulmányi eredményeid vannak, de ha jók, akkor érdemes nyugodtan jelentkezned arra az orvosi szakra amelyikre szeretnél államilag finanszírozottra. Ha felvesznek akkor vedd komolyan a tanulást hogy jó átlagod legyen, tudd is azt tartani és akkor térítésmentesen tanulhatsz.

Az egyetem mellett meg amúgy sokan elszoktak menni dolgozni. Ne hidd, hogy hátrányosabb helyzetűek nem jelentkeznek egyetemre. Meg alapból is hasznos ha mellette elmegy az ember dolgozni már csak gyakorlat miatt is, hogy azzal is tanulsz és keresel is közben tehát megtudsz azért éldegélni belőle az egyetem mellett. Meg amúgy egyes helyeken szociális támogatás meg ösztöndíj lehetőségek is vannak, érdemes intézni.

Ha munkát keresel akkor pedig nézz körül a neten, mondjuk a profession oldala. Lehet azért találni olyan munkát amit eltudnál vállalni. Valahol mondjuk csak középiskola vagy érettségi a követelmény, esetleg nyelvvizsga de az is helyfüggő. Többféle munkakörbe lehet menni. De számodra a legjobb szerintem valami gyakornoki állás lenne egy kórháznál pl. Vannak olyan helyek ahol kifejezetten gyakornokokat keresnek akik hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Nézz utána alaposan hogy milyen lehetőségeid vannak.

2023. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Felvételin az orvosi mellett mindenképp jelölj meg más (könnyebb és olcsóbb) szakokat is, ne járj úgy, hogy államira nem vesznek fel, önköltségesre meg nincs pénzed és két szék közül a földre ülsz.


Bár ha csak önköltségesre kerülsz be, akkor is ott van még a Diákhitel 2, ami fedezi a tandíjat és ha jól tudom kamatmentes. És ha az egyetemen elég jól tanulsz, talán át is kerülhetsz államira (ebben nem vagyok biztos). Arra úgy sincs esélyed hogy saját munkával összeszedj annyi pénzt ami a megélhetéseden felül még az orvosi minimum 800 ezer/féléves tandíját fedezi. (Mármint diákként. Nyilván ha már van valamilyen jól fizető szakmád/diplomád, akkor lehetséges, de azon a ponton meg már minek akarnál még egy szakot elvégezni?)


De a legjobban az éri meg, ha még középiskolásként mindent megteszel, hogy a lehető legjobban tanulj és felvegyenek államira. Ha még gimisként hozzászoksz a sok tanuláshoz, annak az az előnye is meg lesz, hogy nem fog akkora pofonként érni, hogy orvosin mennyit kell tanulni.


És azt se felejtsük el, hogy ha jól tanulsz és/vagy kutatómunkát is végzel, akkor kaphatsz mindenféle ösztöndíjakat az egyetemtől. Hátrányos szociális helyzet (csóró szülők, nagycsalád, egyetemtől messzi állandó lakhely) pedig lehetővé teszi hogy kolis legyél (ami lényegesen olcsóbb mint az albérlet) és kapj szociális ösztöndíjat. (Ez utóbbi nem feltétlenül jelent sok pénzt, de havi 10000 forint is több a semminél.)

2023. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen vannak ösztöndíjak. Kaphatsz majd tanulmányait, illetve van szociális is és Bursa (ami mondjuk nem sok, de a semmitől több)

Nekem egyik volt gimis osztálytársam a szociálissal illetve a Bursaval több mint 100 ezret megkap, ami mondjuk nem rossz összeg:) viszont ő nem orvosin van hanem a Pázmányon tanul pszichológiát.

2023. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tanulmányit*

Előző vagyok:)

2023. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy van-e viszonylag magas pontszámú emelt szintű érettségid biológiából és kémiából. Mert enélkül nemcsak államira, de fizetősre sem vesznek fel az orvosira. Ha nincs, akkor első körben ezekre az emelt érettségikre kellene ráhajtanod, lehetőleg egy nyelvvizsgával együtt, hogy legyen reális esélyed. Járj a lakóhelyed közelében magántanárokhoz, s ennek költségeit próbáld kitermelni helyben végzett munkával. Maradj a szüleidnél, amíg fel nem vesznek az orvosira, mert Pesten a jövedelmed hatalmas hányadát albérletre kell költened, s így alig marad pénzed magántanárra, ami nem olcsó.
2023. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Diákhitel, erre találták ki, majd visszafizeted az orvosi béredből

Gyűjtés? Ez komoly? Erre senki nem fog egy fillért sem "adakozni"


Azért bíztatlak: Hajrá

2023. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel sok infót nem mondtam el: a családommal nem tudok maradni sajnos, szegények vagyunk emellett a családom nem épp szeretettben teljes, söt....0-24 munkákat keresek nézek de nehéz, mivel nincs, még középsulis vagyok, még nem érettségiztem, tudom hogy kell emelt, de ez még később lesz. Napi szinten nézem mit tehetek, köszönöm annak aki leírt információt.
2023. ápr. 21. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban a tanulásra koncentrálj, főleg ha az orvosi a célod. Mert nem lesz egyszerű menet a kéz emelt
2023. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
#8: Sajnos Magyarországon csak jól fizető munkahelyeken tudod az albérlet árát kitermelni, ami középiskolásként lehetetlen. Ha a családod annyira visszahúz, hogy akadályoz a tanulásban, akkor azzal lehetne még próbálkoznod, hogy keresel egy olyan jobb középiskolát, amelynek van kollégiuma, és ahova átvennének. Vagy legalább járj egy helyi könyvtárba tanulni, ahol csönd és nyugalom van. Amíg nincs meg az érettségid, addig ne próbáld eltartani magad vagy előre pénzt gyűjteni munkával az egyetemre, egyrészt mert nem fog menni, másrészt mert a munka a tanulásod rovására fog menni, s ha nem sikerül kiváló teljesítményt nyújtanod az érettségin, akkor nem vesznek fel az egyetemre. Majd ha egyetemista leszel, akkor vehetsz fel diákhitelt, s az hétvégi diákmunkával együtt már elég lehet önmagad fenntartására.
2023. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!