Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia:A diákhitelnek tényleg...

Anglia:A diákhitelnek tényleg nincs hátulütője? A kint élés költségeire elég a diákmunka? Mennyi esély van rá, hogy kapok ösztöndíjat v valamilyen támogatást (jó jegyek+éves jövedelem bőven a támogatási határ alatt van+tartósan beteg vagyok)?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat veszekszünk anyuval, mert azt akarja, hogy magyarországi egyetemen tanuljak tovább. Bonyolultak a családi ügyeink(mind pénz, mind kapcsolatok és még egészségügyi téren is), ezért megértem az álláspontját. De egész eddig nem kértem semmit, próbáltam alig észrevehető lenni a problémái mellet. Egyetlen álmom van és ezt nem akarom feladni, de úgy néz ki, hogy az élet megint közbeszól.

Szerintetek küzdjek és ugorjak a bizonytalanba, vagy csak sodortassam magam a megszokott, fullasztó, lehúzó biztossal?



2012. júl. 14. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
szívedre hallgass, mert ha azt fogod csinálni, amit utálsz hidd el az rosszabb lesz.
2012. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán kimehetsz itthoni diplomával is külföldre. Hidd el, én itthon szeretnék orvosira járni, mert

1. itt is kiemelkedő a képzés

2. olyan nagy adósságba sodornám magam a drága egyetem miatt, amiből még jó állás mellett is rosszul fogok élni.

És adósságban nem jó élni.

2012. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha bekerülsz itthon állami támogatottra, akkor inkább érdemesebb itt elvégezni, ha már egyszer ingyen meg tudod szerezni.

Mondjuk egészségügyi szakra járok, úgyhogy kint is ugyanúgy tudok vele érvényesülni, nemtom h te mire jelentkeztél.

2012. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kint anglisztikára/angoltanár szakra (vagy valami hasonlóra) szeretnék menni.

Itthon nem szívesen lennék állami támogatott a röghözkötés miatt + tudom, hogy itt is vannak jó iskolák, de az oktatási rendszerrel gondok vannak és előre félek, hogy mit fognak még keverni benne.

Ha jól tudom Angliában olyan diákhitelt lehet kapni, amit csak akkor kell elkezdeni visszafizetni, ha egy bizonyos összeg felett keresel (ami elég magas, 21.000 font), a havonta visszafizetendő összeg is kevés és a törlesztés 30 év után automatikusan elévül, függetlenül attól, hogy mennyit sikerült visszafizetned.

Ezt több embertől is hallottam és interneten is több helyen olvastam. Magyarként (sajnos) nekem túl kedvezőnek, hihetetlennek tűnik, hogy ez tényleg így van, ezért is tettem fel ezt a kérdést itt.

2012. júl. 17. 07:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Angliában nagyon kedvezők a diákhitel feltételek. Ha jól tudom, csak akkor kell majd elkezdenek visszafizetni, ha a fizetésed meghalad egy bizonyos összeget - ami amúgy nem túl kis összeg - és akkor is csak részletekben, valamint ha 10-15(nem biztos, hogy ennyi, de itt körül) éven belül nem lesz azt az összeget meghaladó fizetésed, nem is kell visszafizetni. Én azt ajánlnám, hogy 1 évre menj ki Angliába au-pairkedni, hogy mégjobban belerázódj a nyelvbe, valamint addig nyugodtam tudod intézni a dolgaidat, kiválasztani az egyetemet, kitölteni a papírokat, satöbbi. Remélem hasznos tanácsot adtam és segíteni fog.:)
2012. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg ezt kéne csinálnom, se a nyelvgyakorlás, se a pénz nem jönne rosszul. Köszönöm! :)
2012. júl. 17. 17:57
 7/7 Dubi ***** válasza:

A diákhitel valóban olyan kedvező, mint azt írják. Egyetemre bekerülhetsz, egy 6.5 IELTS-t érdemes teljesíteni, de ezt egyeteme válogatja. A diákmunkából nem fogsz tudni megélni, ezt garantálom, ugyanis 6 font a minimálbér, és hetente sem dolgozhatsz olyan sokat, hogy ténylegesen fedezni tudd a költségeket. plusz a szállásra nem tudom, hogy kiterjed e a diákhiteles támogatás, ha nem, akkor diákmunkából lehetetlen fedezni.


Ösztöndíjra sajnos ne nagyon számíts, persze érdemes megpróbálni, mert nem áll semmiből, csak erre nem építhetsz. Egyébként is, ösztöndíjra csak az után pályázhatsz, hogy valahova már feltételesen felvettek. Egy kis "előnyöd" van a betegséged és a kereseted miatt.

2012. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!