Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi tapasztalatok?

Érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy milyen volt az érettségi, amikor ti érettségiztetek? (Nehézség, közép vagy emelt, mi volt az 5. tárgyad, mit ajánlotok)
2023. ápr. 24. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt nagy kaland...

Bár nem 5 tárgyam volt, de simán lepörgött minden, szóbalin elsőnek mentem be. Kis túlzással mikor én végeztem minden szóbelivel, valaki akkor ment be az első körre.

2023. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az írásbeliken semmi extra nem volt, mindig is a szóbeli feleletektől féltem jobban, az írásbeli rész miatt nem izgultam annyira. Angolból emelteztem, ott szóbelin nagyon aranyosak voltak (pedig ugye nem is a saját iskolámban voltam), végig bólogattak, mosolyogtak, végül max pontot is kaptam rá. Magyarból és töriből szóbeliztem középszinten, mert a média volt a választott tárgyam, és abból nem kell. Magyarból egy olyan tételt kaptam, amit szerettem, és nagyon jól is sikerült, életem egyik legszebb felelete volt, max pontos lett az is. Töriből nem igazán örültem a tételemnek, de az atlasz és a források sokat segítettek, plusz a tanár is nagyon rendes és segítőkész volt.


Ahogy írtam, nekem a média volt az ötödik tárgyam, nem tudom, neked volt-e. Én azért választottam ezt, mert mindig is nagyon szerettem a filmeket és az órák is érdekes voltak. Viszont az írásbeli borzasztó volt. Nehéz volt, én átnéztem minden anyagot, amit órán kaptunk, és tényleg kérdeztek olyat, amiről nem volt szó. Senkinek sem sikerült jól, nekem 3-as lett, pedig csak 5-ösöm volt belőle két év alatt. Ezen kívül kell egy esszét írni, ami általában egy sorozat, film stb. elemzése (te választhatsz több opció közül) valamint egy projektet kell készíteni. Nem egyszerű, nem vagyok egy kreatív személyiség, de a tanárom megmondta, hogy nem a profizmus a lényeg, nem várja el senkitől, hogy vegyen egy érettségiért egy profi kamerát vagy hasonló. Ha valakin látszik, hogy legalább minimális energiát belefektetett, akkor azt értékeli. Plusz kell egy munkanaplót írni a projekthez, az számít a legtöbbet. Szóval az pluszpont a média mellett, hogy nem kell belőle szóbelizni, de baromi sok munka.

2023. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!