Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire van igény gyógypedagó...

Mennyire van igény gyógypedagógia asszisztensekre és mennyire lehet ilyen munkakörben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gondolkodok egy ilyen képzésen, szeretnék gyógypedagógus lenni, de előtte megcsinálnék egy ilyen képzést, hogy esetleg majd levelező mellett tudjak dolgozni.

2023. ápr. 26. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Van rá igény még kisebb falukban is. De körbe is kérdezhetsz a környékbeli iskolákban, hogy látnak-e esélyt, hogy felvegyenek ha elvégzed a szakmát (pláne mert amúgy is kell majd egy gyakorlati hely).
2023. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
van rá kereslet, mert kicsi a fizetés
2023. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak mert alig látok álláshirdetéseket EGYMIK-ben is :/.
2023. ápr. 26. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as:

Tényleg nagyon kevés munkaajánlat van kirakva, de ez mindig hiányzó munkakör. Kicsit olyan ez mint az összes orvosi szakirány vagy tanárok: nem feltétlenül van meghirdetve üres pozíció, de attól még keresik őket mindenhol.


Én nemsokára teszem le a gyp asszisztens vizsgám és sajnos szembesültem azzal amit írsz, hogy nincs meghirdetve állás, pedig a gyakorlati helyemet ilyeneknél kerestem volna elsősorban.

Nagyon sok intézmény nem válaszolt a megkeresésemre és végül Facebookon írtam ki egy csoportba, hogy gyakorlati helyet keresek és ahol töltöttem végül ezt a 40 órát, ott mondták is, hogy felvennének majd szeptembertől.

De sok megkeresést kaptam - és ők valószínűleg nem csak kitanítottak volna a gyakorlat során hanem alkalmaztak volna is utána, tehát kettős érdek ez.


Illetve nem léptem ki a csoportból még, néha látom hogy gyp asszisztensek keresnek állást és viszonylag sok ajánlatot kapnak kommentbe.

2023. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat. Most esett le, hogy a csoport nevét nem mondtam, pedig hasznos lett volna.

Szóval a csoport neve, hogy "pedagógus állás", itt nagyon sokféléket hirdetnek meg, kezdve az iskolaportástól, iskola titkártól, mindenféle asszisztensen át, úgyhogy nem kell parázni, hogy nem vagyunk még pedagógusok a munkakörbe.

Illetve a "gyógypedagógusok a gyógypedagógiáért" csoportba is néha láttam ilyen álláskereséseket és ott is válaszolgattak nekik, szóval próbálkozni ott is lehet.

2023. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem kell parázni, hogy nem vagyunk még pedagógusok a munkakörbe."

De szerintem hamarosan ti is bekerültök a státusztörvény alá.

Jól tudom?

2023. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os:

Sajnos erre még nem igazán van nekem rálátásom, de tudtommal sem a gyp sem a ped asszisztensekre nem lesz hatással. Vagyis lesz, ha mondjuk a felettesünket átvezényelik másik intézménybe és netán mi leszünk az óraadok jobb hián', de alapvetően nem érint minket eddigi tudomásom szerint (ettől még persze nem támogatom a törvényjavaslatot).

2023. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!