Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi vizsgán lehet...

Érettségi vizsgán lehet szövegkiemelőt használni a feladatlapon?

Figyelt kérdés
Nagyon figyelmetlen tudok néha lenni, ezért arra gondoltam, hogy ilyen neonsárga szövegkiemelővel kihúzom a fontos részeket a feladatban. Pl. matekon azt, hogy hány számjegyre kell kerekíteni meg ilyesmiket. Nem igazán hiszem, hogy tilos lenne, mert most miben más az, ha tollal aláhúzom? De most állítólag sok mindenen szigorítottak, pl. függvénytáblázatból ki kell venni a jelölőcetliket, úgyhogy gondoltam megkérdezem hátha tudja valaki.

2023. ápr. 29. 17:15
 1/7 anonim válasza:
19%
Nem hiszem.
2023. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem lehet.
2023. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Nincs tiltva. És mért is lenne. Elárulok egy nagy titkot: a jelölőcetlik sincsenek tiltva a függvénytáblázatban. Ki állította? Ha a tanár, akkor hazudott. Csak beleírni nem lehet.
2023. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Elárulok egy nagy titkot: tökmindegy, hogy hazudik-e vagy se, ha odamegyek érettségire és az ellenőrző tanár azt mondja, hogy nem használhatom cetlikkel, akkor tökmindegy hogy mi a szabály, mert nem fogja engedni, hogy használjam. Állítólag az iskola eddig engedte, de most hoztak valami új szabályt vagy szigorúbban fogják ellenőrizni, nem tudom, de szóltak előre, hogy nem lehet. Minek hazudnának?

Ezekről nem találok ilyen központilag hozott rendeleteket, úgyhogy inkább az a kérdés, hogy vettek-e már el valakitől ilyeneket, vagy használhatták?

Többieknek meg köszi a választ.

2023. ápr. 29. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Az iskolának nincs joga saját rendelkezéseket hozni, mert az érettségit jogszabályok szabályozzák, amiket az iskola köteles maradéktalanul végrehajtani. Ha megtalálod, ha nem. És nincs bennük szó se cetlikről, se szövegkiemelőről.

Nem szívesen neked a hasznos választ.

2023. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Használhatsz igen.
2023. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az iskolának nincs elég embere arra, hogy darabonként leellenőrizzen minden cetlit, hogy a jelölőcetlikre valóban nincs írva semmi...
2023. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!