Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pál utcai fiúk egy túlértéke...

A Pál utcai fiúk egy túlértékelt mű?

Figyelt kérdés

A könyvet olvastam, tegnap láttam a filmet is. Nagyon jó színészek játszották, a szinkron is tökéletes lett, olyan, mintha a színészek magyarok lennének.

Ettől függetlenül nem látom be, hogy mitől olyan nagy ez a mű, hogy a könyvet egy rakás nyelvre lefordították. Nem tartom kiemelkedő alkotásnak.


Nekem túlértékeltnek tűnik.

Igazam van?


2023. máj. 5. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy SZERINTED mi túlértékelt, vagy mi remek az a te egyéni véleményed. Pont.
2023. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

"Igazam van?"


Nem. Véleményed van.

2023. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor jöhetnek az érvek, hogy mi szól a népszerűsége mellett.
2023. máj. 5. 18:18
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi vette rá a külföldieket arra, hogy lefordítsák, mit láttak meg benne?
2023. máj. 5. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

#3. "Akkor jöhetnek az érvek"


El vagy egy picit tévedve, senkinek sem célja, hogy téged is PUF-rajongóvá tegyen. Ettől függetlenül a fenti elképzelés, miszerint a *véleményed* igazságtartalmára vársz válaszokat, elég gyerekes.

2023. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem tudom, hogy a külföldieket mi fogta meg benne, de belföldről nézve szép ábrázolása a hazaszeretetnek, hűségnek, kitartásnak, bátorságnak, gonoszságnak, árulásnak, tévedésnek, megbocsátásnak, áldozatnak, barátságnak, tiszteletnek, csapatszellemnek - csupa érték vagy valós sötét oldal, a korabeli iskola ábrázolásának, életképnek szegénységgel, betegséggel. Szép és környezetét tekintve hiteles történet.
2023. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5


Nem hinném, hogy gyerekes lenne az, hogy próbálom megérteni a könyv sikerét.


#6


Na, igen. Ilyen véleményre voltam kíváncsi.

Köszönöm.

2023. máj. 5. 19:39
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Én egyszer angolul odaadtam egy izraeli ismerősömnek. Elolvasta, és meghatódva közölte, hogy ez az ő országáról is szólhatna. Na, ezt látják benne a többi nemzetek is.
2023. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Molnár Ferencről úgy beszél a köztévé, hogy ő a legnagyobb magyar író.

Mert őt fordították le a legtöbb nyelvre...


Pedig csak a származásának köszönheti a fordításokat, a külföldön élő azonos szárazásúak fordították le. Mert könnyű anyag, nem Jókai, nem Mikszáth, nem Móricz.


A PUF sem egy nagy mű, tele hatásvadász elemmel. Mondhatni ponyva.

2023. jún. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

#7 azt mondod hogy olvastad a könyvet és láttad a filmet


Ezek nem tűntek fel?

2023. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!