Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves tanítók, tanárok, ált....

Kedves tanítók, tanárok, ált. Sulis pedagógusok! Miért gondoljátok azt mindenáron, hogy a Pál utcai fiúk c. kisregény egy helyes értékekkel bíró kötelező olvasmány az iskolában?

Figyelt kérdés

Szülőként kérdezem a következőket:

Miért olyan csudijó dolog ezt a művet erőltetni?! Hmm??


Irodalmilag - tisztán a technikát nézve - még talán elismerem, hogy jó könyv (LENNE), vagy hogy jól leírja a 100 évvel ezelőtti iskolai viszonyokat.

De a mondanivalója SZÁNALMASAN igazságtalan!!!


Én anno, amikor nekem is feladták, mire végeztem vele, megutáltam mint a $z@rt - nem azért, mert kötelező volt, vagy mert olvasni kellett. Szerettem is olvasni, máig szeretek.

De direkt nem is írtam belőle, inkább hagytam, hogy két karót is behúzzanak. Emiatt is lettem 3-as, pedig addig végig ötöseim voltam.


Egyszerűen annyira ütődöttnek tartom a mondanivalóját, a fals "igazságát".


Például:


- Nemecsek Ernő idióta anyja a saját gyereke GYILKOSAIT (felsőbbéves rendetlen utcagyerekek amúgy, ha jól rémlik) vendégeli meg, miközben a saját fia ott haldoklik az ágyban. Az ilyen NEM anya.

- A mű fordulópontjától kezdve egy qrva szóval nem bír, még a sorok között sem RÁMUTATNI a hülye szerző, hogy kik okozták Ernőnek a tüdőbajt, HOGY VAN FELELŐS, VAN BŰNÖS

- A mű szerint teljesen rendben van, hogy kanoskodásból annyira (vagy úgy) bántalmazzuk a kisebbet, hogy az később lassan, szenvedősen belepusztuljon. Ez az : 10-12 éves gyerekek számára legalizáljuk az "erősebb kutya b...ik elvet".... Bűnösség, felelősség nincs. Bűnbak max. a kisebbik lehet. Azaz bűnösség nem létezik, csak feketebárány.


Tovább nem is részletezem : Ezt tanulja meg a fiam??!!


A nagy túrót! Nem.

A nyári szünet alatt egy percet nem fog erre a könyvre szánni. 100 másik olyan szintén korabeli, normálisabb könyvet tudok neki adni _helyben_ (még nem is kell könyvtárba mennie érte), amiből nem a totális igazságtalanságot és b...$zakodást teszik a vérévé.


Most pont erre készülök: úgyis holnap szülőire bemegyek, ha kell, az asztalra csapok.


Csak azt nem értem, miért ilyen totálisan beszűkült - nem csak emiatt, az csak az utolsó csepp a pohárban, 100 másik ehhez hasonló dolgot lehetne a magyar ált. suliból kifogni - évtizedek óta töretlenül a magyar oktatás?!


Valaki tud erre valamilyen ÉRVET mondani?



2018. máj. 17. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nem feltétlen mindig a tanár dönti el a kötelező olvasmányt, hanem a rendszer. Hisz a felvételiben is (úgy tudom) szerepel néha kötelező olvasmányos feladat. Ha a gyermek nem olvassa el könyvet, de megkapja nyolcadikban felvételin, az nem lesz egy kellemes meglepetés.
2018. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Szr könyvből nem lehet tanulni? Nem lehet megtanulni belőle azt, hogy hogyan NEM viselkedünk? Nem lehet leülni megbeszélni a gyerekkel, hogy ami itt történt, az mi is valójában? Vagy soha nem fog negatív, rossz minőségű, rossz mondanivalójú filmet es könyvet látni? Akkor hogyan tanul meg különbséget tenni jó és rossz között? Nem mondom, hogy jó az oktatás, mert szerintem sem az. De azt gondolom, hogy javunkra lehet fordítani, ha nem másokra bízzuk a gyerekünk nevelését, hanem felelősséget vállalunk érte és kimondjuk, hogy a nő nem anya, a gyerekek pedig bántották majd megölték a gyengébbet. És ez gyilkosság és rossz.
2018. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

A nemzeti alaptantervben benne van ezért kell elolvasni a Pál utcai fiúkat.


Mondj olyan irodalmi értékkel bíró művet helyette ami irodalmilag kifogásolhatatlan és minden gyereknek, szülőnek, tanárnak és oktatáspolitikusnak tetszik! Szerintem nem lesz hosszú a listád.

2018. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Hű, de agresszív vagy! Ki van zárva, hogy te felnőtt vagy!

Egy szerző nem mutat rá se a sorokban, se a sorok között semmire. Egy szerző leír egy történetet. Az olvasó pedig magáévá teszi. Végiggondolja a tanulságait. Jelen esetben a legkevésbé se sugallja azt a könyv, hogy helyénvaló a másik b*szogatása. Éppen ellenkezőleg - halálos végű. Hogy értene már ezzel egyet a szerző. Az anya pedig nem azért vendégeli meg a gyereket (érdekes, bennem ez az elem egyáltalán nem maradt meg), mert érzéketlen a saját fiával, hanem egyrészt mert nem is tudja, mi történt, honnan tudná, másrészt egy szerencsétlen, megalázkodó csóró proletárasszony, aki tiszteli a másik embert, mert egész életében csak más előtt kellett megalázkodnia. Egy szereplő nem azért kerül egy mbe, hogy az olvasó váljon olyanná, hanem hogy bemutasson egy jellemet, egy típust, egy társadalmi osztályt, egy kiszolgáltatott helyzetet. Az olvasó meg vagy azonosul vele, vagy nem. Nálad nagyobb empátiával rendelkező emberek sajnálatot éreznek iránta, nem megvetést, hiszen az asszony a családjáért él.

2018. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég! Menj el valami dühkezelő tanfolyamra,vagy sportolj,sétálj, mert nincs rendben, hogy ettől a témától ennyire idegállapotban legyél.

A kérdésedre válaszolva pedig: annyi de annyi felesleges dolgot tanul majd a gyereked az iskolában. Sok olyat, amivel talán nem értesz majd egyet. Azt hiszem, hogy igenis el kell olvasnia, és ismernie kell mindenkinek ezt a művet,mert az alapműveltség része. Nem beszélve a felvételiről,amiben valóban kérdés lehet. Olvassa csak el, és ezt hadd ő döntse el, ne te. Utána ülj le, beszéld meg vele, mit gondol róla, mi tetszett,mi nem tetszett,mi neki a véleménye.

Kíváncsi vagyok, hogy egy Jókaihoz például mit fog szólni 13 évesen! Azt elolvashatja? És vajon mennyire fogja élvezni?

Ezenkívül minden előttem szólóval egyetértek.

És a legfontosabb RELAX

2019. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!