Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pál utcai fiúk egy túlértéke...

A Pál utcai fiúk egy túlértékelt mű?

Figyelt kérdés

A könyvet olvastam, tegnap láttam a filmet is. Nagyon jó színészek játszották, a szinkron is tökéletes lett, olyan, mintha a színészek magyarok lennének.

Ettől függetlenül nem látom be, hogy mitől olyan nagy ez a mű, hogy a könyvet egy rakás nyelvre lefordították. Nem tartom kiemelkedő alkotásnak.


Nekem túlértékeltnek tűnik.

Igazam van?


2023. máj. 5. 17:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, túlértékelt, ahogy legtöbb kötelező olvasvány, sőt úgy összességében könyvolvasás is, ami nem is csoda annak tükrében, hogy mennyire elmaradott a magyar oktatási rendszert.

Magyarországon jobbára közepesen intelligens könyvmolyok áltatják magukat azzal, hogy nem lehetsz értelmes, ha nem olvasul könyvet blabla..."idén már 42 könyvet elolvastam". Aztán meg képtelen elmondani normális kiejtéssel egy összetett angol mondatot.

febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Azt ugye tudod, 11-es, hogy a könyvolvasási szokásoknak meg az angol kiejtésnek nulla összefüggése van?
febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12:


Szövegértés karó, ugyanis nem is állítottam, hogy van köztük összefüggés. Olvasd el még 1x az utolsó bekezdést.

márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

11:

Tanulj szorgalmasan angolul, már várnak az IT centerben felveheted a telefont, vagy irány Anglia mosogatni, ha tényleg jól beszélsz, talán lehetsz recepciós is.

ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14:


Érdekes, h a való életben vhogy senki nem szokott beszólni, itt meg tele van a gyk ilyen hozzád hasonló beszólógatás keménylegénnyel. Nehogy egyszer véletlenül az utcán szólj be így, haver.


Mondjuk a másik kötekedőművésznek meg az értő olvasás nem ment, de legalább szépen be is mutatták, hogy attól, h vki pártolja az olvasást, még simán lehet proli, köszönöm szépen.

ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!